İran İsrail'e çok sayıda füze ve İHA fırlattı! Saldırının önleneceğine dair açıklama yapıldı

İsrail, 1 Nisan'da Suriye'nin başkenti Şam'daki İran konsolosluğuna hava saldırısı düzenledi. Dünyanın dikkatini çeken kazada 2'si general 7 kişi hayatını kaybetti. Bölgede gerilim artarken İran saldırısının cevapsız kalmayacağını açıkladı. İsrail ayrıca olası bir İran saldırısına karşı hazırlıklı olduğunu da belirtti.

ABD, Orta Doğu'da gerilimi artıran gelişmeler konusunda İsrail'i desteklediğini belirterek, gelecekte olası bir saldırıda İsrail'i koruyacağını duyurdu. Biden, açıklamasında İran'a “bunu yapmama” çağrısında bulundu.

SAATLER İÇİNDE İSRAİL'DE OLACAKLAR

ABD istihbaratının saldırıyla ilgili açıklamasının ardından tüm gözler bölgeye çevrildi. İran planlanan saldırıyı başlattı. İlk bilgilere göre İsrail'e çok sayıda İHA fırlatıldı. İHA'ların birkaç saat içinde İsrail'e ulaşması bekleniyor.

Hamaney'den açıklama

Saldırının başlamasıyla birlikte İran, Ürdün ve Irak hava sahalarını tüm uçuşlara kapattı. İranlı dini lider Hamaey, “Siyonist rejim ektiğini biçecek” derken, İran Devrim Muhafızları Ordusu da onlarca füze ve İHA'yla operasyon başlattığını duyurdu.

HAVAYA VURACAKLAR

Son bilgilere göre ABD Hava Kuvvetleri, İran'ın havaya fırlattığı insansız hava araçlarını İsrail'e ulaşmadan düşürmeye çalışacak.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yüksekova'da İran füzeleri görüldüYüksekova'da İran füzeleri görüldü
İran saldırısından sonra toplandılar!  O ülkelerde de aynı durum yaşandıİran saldırısından sonra toplandılar! O ülkelerde de aynı durum yaşandı
İran İsrail'e saldırdı!  Çok sayıda füze ve İHA fırlatıldı, yeni açıklama: 'Konu kapandı'İran İsrail'e saldırdı! Çok sayıda füze ve İHA fırlatıldı, yeni açıklama: 'Konu kapandı'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir