Şırnak'ta Mehmetçik'e anlamlı bayram ziyareti

Baykar'ın açıklamasına göre, Cizre'de Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'na ait İHA birimleri Korgeneral Tokel, Bayraktar ve Akyol'un yanı sıra şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Özçelik de törene katıldı. Irak'ın kuzeyindeki (Metina) Cudi Dağı ve Zinar üs bölgesi. Askerlerle birlikte dağ üs bölgesinde toplanarak bayramı kutladı.

Ziyarette Tokel, Bayraktar ve Akyol, bölgedeki askeri personelle teknik istişarelerde bulundu.

Bayram ziyaretinin bir sonraki ayağında ise Şırnak'taki 23'üncü Piyade Tümeni komutanlığına atandı. Korgeneraller Tokel, Bayraktar ve Akyol, 23'üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Emre Tayanç ile Şırnak'ta bir araya gelerek, birlik personeli, askerler ve geçici köy korucularıyla kutlama yaptı.

[Fotoğraf: AA]


“İç ve dış üslerimizi ziyaret ederek teknik istişarelerde bulunduk.”

Selçuk Bayraktar, X paylaşımında Metin Tokel ve Ahmet Akyol ile birlikte Türk mühendislerin ürettiği yüksek teknolojiyle donatılmış iç ve dış üsleri gezerek teknik istişarelerde bulunduklarını belirtti.

Bayramı kahraman Mehmetçik ile kutladıklarını belirten Bayraktar, şöyle konuştu: “Hayatımızı merhum babamız Özdemir Bayraktar'a adayarak geliştirdiğimiz teknolojilerle terörle mücadeleye destek verdiğimiz iç ve dış harekâtlarda görev yapan birliklerimizi ziyaret ettik. Uzun yıllar omuz omuza çalıştığımız bu mücadeleyi son nefesimize kadar sürdüreceğiz.” dedi.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]


“Kahraman Mehmetçiğimize en iyisini sunmak için çalışmaya devam edeceğiz”

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, savunma teknoloji güçleri olarak her fırsatta sahada olduklarını, Türk bayrağının dalgalandığı her yerde Türk askerinin yanında olduklarını vurguladı.

Metin Tokel ve Selçuk Bayraktar'la birlikte Irak sınırındaki sınır birliklerini ve üs bölgelerini gezdiğini, askerlerle birlikte bayramı kutlama fırsatı bulduğunu belirten Akyol, şöyle konuştu:

“Kahramanlarımızın vatan sevgisi ve kararlılıkları her zaman en büyük motivasyonumuz ve gurur kaynağımız olmuştur. Gözü olduğumuz kahraman Mehmetçiklerimize ve Sınır Kartallarımıza en iyisini sunmak için çalışmaya ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. “. ve kulaklar, en gelişmiş teknolojilerimizle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir