Rusya'da 11 Eylül… Moskova'daki kanlı saldırının failleri yakalandı: Yeni görüntüler ortaya çıktı: Çok sert açıklama: Ölüme ölüm!

Rus devlet medyası RIA Novosti, 5 saldırganın el bombası ve yangın bombası atarak binada yangına neden olduğunu bildirdi. Haber ajansı ayrıca şüphelilerin beyaz bir Renault otomobille olay yerinden kaçtığını da bildirdi. Diğer bir haber ajansı Russia 24 ise mekanın çatısının kısmen çöktüğünü bildirdi. Russia 24'ün haberine göre katliam Picnic grubunun konseri öncesinde yaşandı. Grubun menajeri devlet medyasına sanatçıların zarar görmediğini söyledi.

CAN KAYBI ARTTI

22 Mart akşamı Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Belediye Binası konser salonu silahlı kişilerin saldırısına uğradı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde saldırganların lobide rastgele ateş açtığı görülürken, Rusya Federal Güvenlik Servisi terör saldırısında ilk tespitlere göre 40 kişinin öldüğünü, Sağlık Bakanı Rus Mikhail Murashko ise 145 kişinin öldüğünü açıkladı. . 60'ı ağır olmak üzere yaralandı.

Konser salonunun bulunduğu binanın çatısında yangın çıktı ve yangını söndürmek için yüzlerce ekip sevk edildi. Kısa süre sonra binanın çatısı çöktü.

Rusya Soruşturma Komitesi'nden yapılan açıklamada, konser salonuna düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 93'e yükseldiği bildirildi. Son olarak ölenlerin sayısı da 143'e yükseldi.

2

TÜM ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ, GÖREV GÜCÜ OLUŞTURULDU

Hafta sonu Moskova'da tüm halka açık etkinlikler iptal edildi ve terör saldırısıyla mücadele için bir görev gücü kurulduğu açıklandı.

Rusya Federal Ulusal Muhafız Teşkilatı (Rosgvardiya), silahlı saldırının faillerini yakalama operasyonunun devam ettiğini bildirdi.

3

SEÇİMLERİN HEMEN SONRA SALDIRI

On yıllardır Moskova'ya yönelik en ölümcül terör saldırısı olan saldırı, Başkan Vladimir Putin'in ezici bir farkla seçimi kazanmasından ve görevde bir dönem daha garantilemesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Ekran_1

Rusya Federal Ulusal Muhafız Teşkilatı (Rosgvardiya), Moskova konser salonuna düzenlenen silahlı saldırının faillerini tespit etme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Rosgvardiya'ya bağlı özel birimlerin terör saldırısının gerçekleştiği bölgede çalışmalarını sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Suçlular aranıyor ve vatandaşlar binadan tahliye ediliyor.” Söylendi.

Ekran görüntüsü_2

Moskova'da Crocus salonuna düzenlenen saldırının ardından uzun namlulu silahlı bir kişi Moskova sokaklarında görüldü.

4

ABD VATANDAŞLARI UYARIN!

ABD Büyükelçiliği'nin geçtiğimiz günlerde Moskova'daki vatandaşlarını konser salonlarından uzak durmaları konusunda uyardığı ortaya çıktı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bütün dünya bu saldırıyı kınamalı.” ABD'den yapılan açıklamada, “Görüntüler çok korkutucu ve bakılması zor. Korkunç silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin acısını paylaşıyoruz, zor bir gün.”

5

“ÖLÜME ÖLÜM”

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, Telegram hesabından saldırıya ilişkin bir açıklama yayınladı. Medvedev, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi ve mağdurların yakınlarına sabır diledi.

6

Medvedev ayrıca şunları kaydetti:

“Bunların Kiev rejiminin teröristleri olduğu ortaya çıkarsa, onlara ve ideolojik ilham verenlere karşı başka türlü davranmak imkansızdır. Bunların hepsi terörist olarak bulunup acımasızca yok edilmelidir. Bu tür vahşetleri gerçekleştiren devlet yetkilileri dahil. Ölümden ölüme.” “

Ekran görüntüsü_3

YENİ GÖRÜNTÜLER

Korkunç vahşetin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, konser alanındaki kalabalıkta silah sesleri ile büyük bir kaos yaşanıyor.

İşte görüntü:

Ekran görüntüsü_4

YAZARLAR YAKALANDI

Moskova'daki terör saldırısıyla ilgili olarak 11 kişi yakalandı. Yakalananlardan 4'ünün doğrudan saldırıya karıştığı belirtildi.

SALDIRIYA TEPKİLER SÜRMEYECEK

Beyaz Saray, saldırı nedeniyle taziyelerini iletti ve ABD'nin acil durumdan haberi olmadığını söyledi. Washington, olayın Kiev'in eylemleriyle ilgisi olmadığını söyledi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin terör saldırısına verdiği tepkinin soru işaretlerine yol açtığını kaydetti. Ukrayna cumhurbaşkanlığı sözcüsü Mikhail Morashko, toplam 115 yaralının tedavi altına alındığını söyledi. Saldırı ağırlıklı olarak Türkiye'nin yanı sıra Mısır, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, İtalya, Sırbistan, Almanya, Lüksemburg, Katar, Küba, Filistin, Bolivya, İran, Suudi Arabistan, Fransa, Tacikistan, Meksika, Kolombiya, Avusturya'dan da gerçekleştirildi. , Suriye, Slovakya, Moldova. İsrail, Bahreyn, Yunanistan, Arjantin, Norveç, Belçika, Hollanda, Şili, Karadağ, İskoçya, Ekvador, Peru, Macaristan, Fransa, Uruguay, Panama, Fas, Yeni Zelanda gibi birçok ülke tarafından kınandı. Zelanda, Guatemala, İrlanda, Mali, Tunus. . Birleşmiş Milletler (BM) olaydan üzüntü duyduğunu belirtirken, Rusya Dışişleri Bakanlığı da BM'den saldırıyı kınama çağrısında bulundu.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü!  Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandıAracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü! Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandı
Üzerinde tartışmak Cem Küçük ile Rasim Ozan Kütahyalı arasında “DEM Partisi” tartışması! “Ne büyük bir bilgisizlik israfı”
Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir