Fransa'da Olimpiyat alarmı! 46 ülkeden yardım istendi

Fransa'daki Macron yönetimi, Moskova'daki terör saldırısının ardından ülkede güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardıktan sonra, 4 ay sonra yapılacak Olimpiyat Oyunlarının güvenliğini sağlamak için de müdahale etti. Fransa Savunma Bakanlığı, Paris Olimpiyat Oyunları sırasında güvenliği sağlamak için birçok ülkenin asker göndereceğini duyurdu. Bakanlık, bu girişimin “uluslararası sivil işbirliği” açısından da sıklıkla başvurulan bir yöntem olduğunun altını çizdi. Aralarında Fransa, AB ülkeleri, ABD, Avustralya, Güney Kore, Güney Afrika ve Hindistan'ın da bulunduğu 46 ülkeden 35'i şimdiden olumlu yanıt verdi.

Yabancı ülkelerin oluşturduğu koalisyon güçlerine, tren istasyonlarında, havalimanlarında, otellerde veya fan alanlarında bulunanların güvenliği için 500'den fazla patlayıcıyı tespit edebilen polis köpekleri eşlik edecek. Yabancı ekiplerde ayrıca atlı polis devriyeleri, anti-drone veya mayın uzmanları da yer alacak. Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu'ya göre, Olimpiyatlar için 3.000'i hava gözetiminden sorumlu havacı olmak üzere 18.000 Fransız askeri seferber edilecek. Oyunlar sırasında 46 ülkeden 2 bin 185 yabancı polis ve jandarma takviyesinin Fransız kuvvetleriyle birlikte çalışması bekleniyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sarıyer seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Sarıyer'de seçimi Şükrü Genç, Mustafa Oktay Aksu veya Hüseyin Coşkun kazanacak mı?Sarıyer seçim sonuçları gerçek zamanlı! Sarıyer'de seçimi Şükrü Genç, Mustafa Oktay Aksu veya Hüseyin Coşkun kazanacak mı?
Sultanbeyli seçim sonuçları gerçek zamanlı!Sultanbeyli seçim sonuçları gerçek zamanlı!
Şişli seçim sonuçları canlı yayında!Şişli seçim sonuçları canlı yayında!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir