Fatih'te terkedilmiş tarihi bina kısmen çöktü

Fatih Derviş Ali Mahallesi Söğütlü Bakkal Sokak'ta bulunan 2 katlı tarihi terk edilmiş binada saat 04.00 sıralarında çökme meydana geldi.

Belediye ekiplerinin müdahale ettiği metruk binanın orta katının çatı ve duvarında kısmi çökme meydana geldi. Kırık beton ve ahşap parçaları sokağa dökülürken, binanın çevresinde kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri yolu trafiğe kapatırken, sağlık ekipleri herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığını tespit etti.

[Fotoğraf: İHA]

Düşen parçalar park halindeki araca zarar verdi

Yapılan incelemede tarihi metruk binanın yakınında park halindeki hafif ticari aracın arka camının düşen parçalardan dolayı kırıldığı belirlendi.

Çökmeyle ilgili soruşturmalar devam ediyor.

Yıkılan terkedilmiş tarihi binanın yakınında yaşayan Abdullah Ceylan Özbek, “Binanın sahibini bulduk. Binanın sahibi anıtların dikilmesinden bu yana Fatih Belediyesi'ne başvurdu ama burayı yıkmadılar. Saat 04.00 sıralarında çöktü ama şans eseri herhangi bir kaza ya da hasar yaşanmadı. Tarihi anıt yıkıldı.” “Şans eseri ölen ya da yaralanan yok. Tek seçeneğimiz buydu, ölüm ya da can kaybı olmamalıydı. Biz o sırada evdeydik, enkaz düştükten sonra öğrendik” dedi.

Fotoğraf: İHA[Fotoğraf: İHA]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir