Birleşmiş Milletler İsrail'i kara listeye aldı! Netanyahu karara tepki gösterdi

Erdan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu kararın “şok edici ve yanlış” olduğunu savunarak, BM Genel Sekreteri'nin “İsrail'e karşı nefretle hareket ettiğini” belirterek, “Kara listedeki tek kişinin Genel Sekreter olduğunu” ifade etti. Birleşmiş Milletler”.

NETANYAHU'NUN KARARA TEPKİSİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da İsrail'in kara listeye alınması kararına ilişkin sosyal medya platformu X'te bir paylaşım yaptı. Netanyahu: “BM bugün Hamas'ın saçma iddialarını benimseyerek kendisini tarihte kara listeye aldı.” dedi.

İsrail ordusunun “dünyanın en ahlaklı ordusu” olduğunu belirten Netanyahu, BM Genel Sekreteri Guterres'in alacağı hiçbir kararın durumu değiştiremeyeceğini savundu. İsrail Ulusal Haberleri'nde yer alan BM Genel Sekreteri Guterres, Washington'daki İsrail askeri ataşesi Tümgeneral Hedi'nin Silberman'a konuyla ilgili brifing verdiğinin kaydedildiğini söyledi.

Guterres'in, Silberman'la birlikte Rusya ve terör örgütleri DEAŞ, El Kaide ve Boko Haram'ın yanı sıra İsrail'in de “Çatışma bölgelerinde çocuklara zarar veren ülke ve kuruluşlar” kara listesine alınmasına karar verdiği belirtildi. Gelen haberlere göre, BM Genel Sekreteri Guterres'i bu adımdan vazgeçmeye ikna etme yönündeki tüm çabalarında başarısız olduğu bildirilen İsrail, önümüzdeki hafta yayınlanacak kara listeye alınacak. Listede İsrail Devleti'nin adının açıkça yer almayacağı ancak durumun sorumlusunun “İsrail ordusu” olarak tanımlanacağı tahmin ediliyor. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Gaziantep'teki yangın kısmen söndürüldü!Gaziantep'teki yangın kısmen söndürüldü!
Fatih'te öğretmeni öldürdü!  Polis onu kovaladı ve bir restoranda yemek yerken yakalandı.Fatih'te öğretmeni öldürdü! Polis onu kovaladı ve bir restoranda yemek yerken yakalandı.
Danimarka Başbakanı Frederiksen'e Kopenhag'da yumruklu saldırıDanimarka Başbakanı Frederiksen'e Kopenhag'da yumruklu saldırı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir