Dünya Putin'in ne söyleyeceğine odaklanmıştı! İlk açıklama geldi: Herkesi tespit edip cezalandıracağız

22 Mart akşamı Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Belediye Binası konser salonu silahlı kişilerin saldırısına uğradı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde saldırganların lobide rastgele ateş açtığı görülürken, Rusya Federal Güvenlik Servisi terör saldırısında ilk tespitlere göre 40 kişinin öldüğünü, Sağlık Bakanı Rus Mikhail Murashko ise 145 kişinin öldüğünü açıkladı. . 60'ı ağır olmak üzere yaralandı. Son dakika verilerine göre ölü sayısı 143'e ulaştı.

Kazanın ardından konser salonunun bulunduğu binanın çatısında yangın çıktı, yangını söndürmek için yüzlerce ekip sevk edildi. Kısa süre sonra binanın çatısı çöktü.

UKRAYNA: EN KÜÇÜK BİR BAĞLANTIMIZ YOK

Ukrayna cumhurbaşkanlığının danışmanlarından Mikhail Podolyak, ülkelerinin Rusya'nın başkenti Moskova'daki terör saldırısıyla “en ufak bir bağlantısının” olmadığını söyledi.

Ekran görüntüsü_8

ABD VATANDAŞLARI UYARIN!

ABD Büyükelçiliği'nin geçtiğimiz günlerde Moskova'daki vatandaşlarını konser salonlarından uzak durmaları konusunda uyardığı ortaya çıktı.

Ekran görüntüsü_10

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bütün dünya bu saldırıyı kınamalı.” ABD'den yapılan açıklamada, “Görüntüler çok korkutucu ve bakılması zor. Korkunç silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin acısını paylaşıyoruz, zor bir gün.”

Ekran görüntüsü_9

YAZARLAR YAKALANDI

Moskova'daki terör saldırısıyla ilgili olarak 11 kişi yakalandı. Yakalananlardan 4'ünün doğrudan saldırıya karıştığı belirtildi.

Thumbs_b_c_4d8a72a76a546081ae5b6cf092b0b10f

ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da yaşanan terör saldırısı nedeniyle 24 Mart'ın ulusal yas ilan edileceğini duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Dikkatlice planlanmış bir terör saldırısının yanı sıra önceden hazırlanmış toplu insan katliamıyla da karşılaştık. (Moskova'ya yönelik terör saldırısı.) Rusya'ya, halkımıza bu saldırıyı hazırlayanların hepsini tespit edip cezalandıracağız. Arkada kimler var? Ukrayna'nın (teröristlere) verdiği ilk bilgilere göre “devlet sınırını geçmelerine izin verecek bir pencere hazırlandı”.Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bitlis semalarında Starlink uyduları böyle görüldü!Bitlis semalarında Starlink uyduları böyle görüldü!
AK Parti İstanbul il başkanı Kabaktepe: CHP genel başkanının İstanbul'a girişi yasaklandıAK Parti İstanbul il başkanı Kabaktepe: CHP genel başkanının İstanbul'a girişi yasaklandı
Bayraktar TB3 SİHA testi başarıyla tamamladıBayraktar TB3 SİHA testi başarıyla tamamladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir