Beyaz Saray'da sinirler böyle yatıştı! Joe Biden da yüreği ağzında derin bir nefes aldı: “İsrail'i yok edeceklerdi.”

Yeni bir dünya savaşının çanlarını çalan hava saldırısı, başta ABD ve İsrail olmak üzere tüm dünyayı endişelendirdi. İran, Şam'daki konsolosluk binasına düzenlenen saldırının sorumlusu olduğuna inanılan İsrail'e yüzlerce füze fırlattı. Kısa bir süre sonra gelen basın açıklamasında operasyonun sona erdiği belirtildi. Ancak bu dönemde Beyaz Saray'da gerginlik anları yaşandı.

GÖKYÜZÜNDEN FÜZE YAĞIŞINI KAYGIYLA İZLEDİLER.

Biden ve en yakın askeri ve istihbarat danışmanları, İran'ın yüzlerce füzeyle İsrail'e saldırısını Beyaz Saray Durum Odası'nda an be an takip etti. Bu arada İsrail hava savunma sisteminin saldırıya nasıl dayanacağı da merak konusu oldu.

2024-04-14T001718Z_29084512_RC2T57A81SKT_RTRMADP_3_İSRAİL-FİLİSTİNLİLER-ABD-BİDEN

İngiltere merkezli ITV'ye göre; Üst düzey bir yönetim yetkilisi, füzelerin gökyüzünde olduğunu ve İsrail'e ulaşmasının birkaç dakika alacağını bildikleri için bu anları “inanılmaz derecede yoğun” ve “duyguların tırmandığı bir dönem” olarak nitelendirdi.

AA-20240413-34263181-34263180-IRANIN_ISRAILE_YONELIK_SALDRILARI_BATI_SERIADAN_VIEWED

“Biraz rahatladık”

Toplantı sırasında odada bulunan üst düzey yönetim yetkilisi, saldırının yüzde 99'unun etkisiz hale getirildiğinin anlaşılmasıyla “biraz rahatladığını” belirterek, “Bu noktada kendimizi oldukça iyi hissettik” dedi.

2024-04-14T160620Z_932836216_RC2F67AET9JD_RTRMADP_3_ISRAEL-PALESTINI-IRAN-USA

“İSRAİL YOK EDİLECEK”

Üst düzey bir yönetim yetkilisi, İran'ın açıkça “yok etme ve kayıp verme” niyetinde olduğunu söyledi ve saldırının zamanlaması konusunda İran'dan önceden bir uyarı gelmediğini doğruladı.

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bahçeli'nin çağrısını reddetti!  Trend beyanına yanıt geldiBahçeli'nin çağrısını reddetti! Trend beyanına yanıt geldi
Aniden seyircilerin arasından ayağa kalktı ve bıçağıyla terör yarattı!Aniden seyircilerin arasından ayağa kalktı ve bıçağıyla terör yarattı!
Bahçeli A takımını belirledi!  Listeye 4 yeni isim girdiBahçeli A takımını belirledi! Listeye 4 yeni isim girdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir