Avustralya'da büyük panik! AVM'de çok sayıda kişi bıçaklandı, hayatını kaybedenler var! Korkunç görüntüler geldi

Reuters'in haberine göre Avustralya'nın Sidney kentinde bir alışveriş merkezinde bıçaklı saldırı meydana geldi. Saldırı sırasında alışveriş merkezinde bulunan yüzlerce kişi, saldırının ardından bölgeden tahliye edildi. Saldırının ardından kalabalık alışveriş merkezinde polis operasyonu başlatıldı.

Reuters'in görüştüğü iki görgü tanığı da silah seslerinin duyulduğunu bildirdi. Görgü tanıklarından biri, kuyumcuya sığınmadan önce yaralı bir kadının yerde yattığını gördüğünü söyledi. Kazada 7 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilmesine rağmen bunlardan birinin 9 aylık bir bebek olduğu belirtildi.

EKİPLER BÖLGEDE SU KALDI

Polis olayla ilgili ilk açıklamasında şunları söyledi: “Bondi Kavşağı'nda bir adamın vurulması sonrasında kritik bir olay yaşandı. Saat 16.00'dan hemen önce (13 Nisan 2024 Cumartesi), birden fazla kişinin bıçaklandığına dair raporların ardından Westfield Bondi Kavşağı'na acil servisler çağrıldı. “Vatandaşlardan bölgeden uzak durmaları rica olunur.” Bölgedeki yerel basında ağır silahlı polislerin olay yerine gelerek vatandaşların AVM'den kaçtığını duyurduğu yer aldı.

KADIN POLİS BULAŞICI HALE GETİRDİ

Sidney'in doğusundaki Westfield alışveriş merkezinde bir kişinin insanlara bıçakla saldırdığı ve saldırganın da aralarında bulunduğu 7 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Emniyet Müdür Yardımcısı Anthony Cooke, olayla ilgili yaptığı basın açıklamasında, saldırganın yakındaki bir kadın polis memuru tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğini belirterek, şunları söyledi: “(Polis memuru) ona yetişmek için hızla arkasından yürümeye devam etti. , beşinci kattaki saldırgana ulaştı, karşı karşıya geldiler ve bıçağı kaldırdı. Polis, saldırganın tek başına hareket ettiğini söyledi. , saldırının nedeni hakkında bilgi vermedi.

Bazı sosyal medya paylaşımlarında kalabalığın alışveriş merkezinden kaçtığı, polis arabalarının ve acil servislerin bölgeye koştuğu görüldü.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Beyoğlu'nda silahlı saldırı: 3'ü ağır 4 yaralı!  Çok sayıda polis ekibi sevk edildiBeyoğlu'nda silahlı saldırı: 3'ü ağır 4 yaralı! Çok sayıda polis ekibi sevk edildi
CHP'li Tanju Özcan, Kur'an-ı Kerim'e dokunarak ve yemin ederek görevine başladı.CHP'li Tanju Özcan, Kur'an-ı Kerim'e dokunarak ve yemin ederek görevine başladı.
Kütahya Valisi şunları söyledi: Kütahya Valisi: “Kapatmak için yetkilerimi kullandım” dedi! Pavyonların yeniden açılmasına ilişkin yeni karar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir