Wilkinson merhem vücutta ne kadar kalmalı? Wilkinson merhem cinsel organlara uygulanabilir mi?

Cilt sorunları 7'den 70'e her yaşta ortaya çıkabilen bir sağlık sorunudur. Dermatit, egzama, sivilce, leke ve sedef hastalığı gibi pek çok soruna cilt problemleri denir. Wilkinson merhem bu tür cilt problemlerini ortadan kaldırmak için yaygın olarak kullanılan ve uyuz tedavisinde de etkili bir şekilde uygulanan bir merhem türüdür. Bu merhem her şeyden önce antiparaziter özellikleriyle öne çıkıyor.

Wilkinson merhem nedir?

Wilkinson merhemi yalnızca eczanelerden satın alınabilen tıbbi bir üründür. Bazı çevreler vazelin ve kükürt gibi önemli maddeleri içeren bu tür merhemlerin uyuzun giderilmesinde oldukça etkili olduğunu iddia ediyor.

Uyuzun en sık görülen belirtilerinden biri kaşıntı hissidir. Bu merhem, antiparaziter ve antiseptik özelliği sayesinde kaşıntı sorununu kısa sürede ortadan kaldırmayı vaat ediyor. Özellikle hassas ve alerjik cilde sahip olanların bu merhemi kullanmadan önce bir uzmana danışması çok önemlidir. Ayrıca bu merhem çok fazla kükürt içerdiğinden bu tür maddelere alerjisi olan kişilerin dikkatli kullanması gerekir.

Wilkinson merhem vücutta ne kadar kalmalı?

Wilkinson merhem, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerini ortadan kaldırmak için yaygın olarak tercih edilen medikal ürünlerden biri olarak biliniyor. Bu merhem boyundan ayaklara kadar sürülür. Uygulamasına ilişkin detaylı bilgi merhem bilgilendirme broşüründe de yer almaktadır. Özellikle uyuz tedavisinde bu merhemin üç gün süreyle kullanılması, günde bir kez sürülerek 24 saatte bir temiz cilde tekrarlanması tavsiye edilir. Ancak uygulamadan önce doktorunuzun tavsiyesine göre almanız veya bir uzmana danışmanız son derece önemlidir.

Wilkinson merhem cinsel organlara uygulanabilir mi?

Wilkinson merhemi reçeteye gerek kalmadan eczaneden satın alınabilen bir merhem türüdür. Çoğunlukla cilt rahatsızlıklarında kullanılan bu merhem, iltihaplı, çatlamış veya yanmış cilde uygulanmamalıdır. Uyuz tedavisinde yaygın olarak kullanılan bu merhemi uygulamadan önce kişilerin fırçalanıp temizlenmesi önemlidir. Boyundan başlayarak ciltte rahatsızlık vermeyen bölgeler de dahil olmak üzere vücudun her yerine sürülerek masaj yapılmalıdır.

Wilkinson, cinsel organlar ve ayaklar gibi bölgelerde de kullanılabilen bir merhemdir. Ancak bu bölgelere uygularken dikkatli olmakta fayda var.

Önemli not: Bu içerik tavsiye niteliğinde değildir. Paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir tıbbi sorunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanılmamalıdır. Tıbbi bir sorununuz varsa doktorunuza danışın.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
DMM'den şirketin iddialarını yalanlama DMM'den “Kürecik Radar Üssü” iddialarını yalanladı!
İsrail'de binlerce kişi sokağa çıktı!  Hükümeti istifaya çağırdıİsrail'de binlerce kişi sokağa çıktı! Hükümeti istifaya çağırdı
17 üniversiteden ortak açıklama!  17 üniversiteden ortak açıklama! “Korumaya devam edeceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir