Türk doktoru gizli kamerayla kaydettiler! Avrupa'da 9 bin lira, Türkiye'de 5 bin lira: Odada iç çamaşırını çıkarıp kalçasına dokundu

İngiliz magazin dergilerinin en çok okunanlarından The Sun, İngiliz hastalarla tanışmak ve tanıtmak amacıyla İngiltere turu düzenleyen bir Türk firmasının tanıtım etkinliğine katıldı. İngiltere'de bir otelde düzenlenen tanıtımda bir kadın, kalça kaldırma ameliyatı olmak isteyen hasta kılığına girerek Türk doktorla görüşmesini gizli kamerayla kaydetti.

BİRDEN KALÇALARINA YÖNLENDİRİLDİ

Türkiye'de çok daha ucuza yapılan Brezilya usulü kalça kaldırma ameliyatını yaptırmak istediğini söyleyen kadın, otel odasında doktorla buluştu. Çok az İngilizce konuşan ve tercüman kullanan Türk doktorun kadına ne yaptığı da gündem oldu. Otel odasında adam aniden kadının pantolonunu indirdi ve kalçasını incelemeye başladı.

DOKTORUN ADI DA BELİRTİLDİ

The Sun gazetesi otel odalarında bu tanıtımla ilgili büyük sorunlar yaşandığını iddia ederken, Londra otellerinde birçok yasanın çiğnendiği iddia edildi. Şubat ayında çekilen görüntülerde Dr. Serkan Süleyman Aslan ile görüşmenin gerçekleştiği belirtildi.

HANGİ YASALAR İHLAL EDİLDİ?

  • Cerrah Britanya Tıp Konseyi'ne kayıtlı değildi.
  • Kadının iç çamaşırı izinsiz çıkarıldı.
  • Satış stratejileri geliştirdiler.
  • Kadının tıbbi geçmişini öğrenmek istediler.
  • Çevirmen bu ameliyattan kaynaklanan ölümler hakkında yalan söyledi.
  • Ruhsatsız olarak hekimlik yapıyordu.

D

“İç çamaşırını çıkarıp eline aldı”

Önceden kadından tıbbi geçmişini paylaşmasını istedikleri iddia edilse de raporda şunlar belirtiliyor: “Kendisine 'iyi İngilizce konuşan' bir doktor sözü verilmesine rağmen, bir tercüman ona bir konferans odasında -güvenlik sağlayacak bir perde olmadan- soyunmasını söyledi. Doktor Aslan daha sonra hiçbir uyarıda bulunmadan iç çamaşırını çıkardı.” “Ve onun kalçalarına dokunmaya başladı.”

FİYAT FARKI NEREDEYSE 2 KATINA ÇIKTI

Sözcü'de yer alan haberde fiziki muayenenin sadece iki buçuk dakika sürdüğü belirtilirken, gazeteci toplantı sırasında güvenlik konusunda endişelerini dile getirdi. Ancak tercüman şöyle dedi: “Brezilya'da kalça ameliyatı veya buna benzer bir olaydan kimse ölmedi. Bizim hastanemizde böyle bir sorun yok.”

Güneş, herhangi bir ölüm vakasında ne hastanenin ne de Aslan'ın parmağı olduğunu kaydetti. Toplantının ardından İngiliz gazeteciye uçuş, otel ve ameliyat dahil 5 bin sterlinlik paketin hemen kabulü karşılığında 200 sterlinlik indirim teklif edildiği ancak herhangi bir işlem yapılmadığı belirtildi. .

İngiltere'de bu tür ameliyatların maliyetinin 9.000 £'a kadar çıkabileceği iddia edildi ve bu toplantıdan 48 saat sonra 200 £'luk bir indirim mesajı daha geldi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tatil yerlerinde yağış sıkıntısı yaşanmayacak!  Meteoroloji İstanbul, Ankara ve İzmir için parantez açtı: Bayramda hava nasıl olacak? Tatil yerlerinde yağış sıkıntısı yaşanmayacak! Meteoroloji İstanbul, Ankara ve İzmir için parantez açtı: Bayramda hava nasıl olacak?
Bir yıl arayla aynı hastalığa yakalandılar!Bir yıl arayla aynı hastalığa yakalandılar!
O ülkede deniz felaketi: 94 kişi öldü O ülkede deniz felaketi: 94 kişi öldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir