Son dakika | Başbakan Fico'ya suikast girişimi! Silahlı saldırı yaşandı, Slovakya'yı sarsan olayın ardından ilk görüntüler geldi

Son dakika haber: Slovakya Başbakanı Robert Fico, silahlı saldırı sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

4 el ateş etti

Slovakya'da yapılan kabine toplantısının ardından Başbakan Robert Fico, başkent Bratislava yakınlarındaki Handlova kasabasında silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Saldırgan Fico'yu dört kez vurdu, kurşunlardan biri Fico'ya isabet etti.

Thumbs_b_c_cf9d4ffaf1367176010f4a22411c1b39
Slovakya Başbakanı Robert Fico

HAYATI TEHLİKELİ

Başbakan Fico'nun vücuduna çok sayıda kurşun isabet ettiği ve hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

AA-20240515-34573953-34573950-SLOVAKIA_BASBAKANI_ROBERT_FICO_UGRADIGI_ISLAHLI_SALDIRIDA_YARALDI

SALDIRGAN YAKALANDI

Başbakan Fico'ya silahlı saldırıyı gerçekleştiren saldırganın yakalandığı bildirildi.

1

'RUSYA'YA YÖNELİK ELEŞTİRİ

Göreve geldikten sonra Ukrayna'ya askeri yardımı askıya alan ve Rusya ile iletişimi yeniden sağlayan Fico, “Rusya yanlısı politika izlediği” gerekçesiyle eleştirildi.

DÜNYADAN DUYURULAR GELİYOR.

Slovakya Devlet Başkanı Zuzana Čaputová, saldırıyı “barbarca” olarak nitelendirerek tepki gösterdi ve Başbakan Fico'nun iyileşeceğine inandığını vurguladı.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Başbakan Fico'ya düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili şunları söyledi: “Çok yakın arkadaşım ve Sırbistan'ın dostu Robert Fico'ya yapılan saldırı beni şok etti. “Sevgili dostum, senin ve sağlığın için dua ediyorum” dedi.

Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Petr Pavel şunları söyledi: “Motivasyonu ne olursa olsun, Robert Fico'ya yapılan saldırı kesinlikle kınanmalıdır. Toplumda düşmanlık ve saldırganlığın ne kadar derinleşebileceği konusunda bize bir uyarı olmalı. “Umarım Robert Fico bu olaydan zarar görmez” mesajını paylaştı.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban şunları söyledi: “Dostum Başbakan Robert Fico'ya yapılan iğrenç saldırı beni derinden sarstı. Sağlığına ve bir an önce iyileşmesine dua ediyoruz! Tanrı onu ve ülkesini korusun!” dedi.

(DHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    Her 10 kişiden 1'i bu tehlikeyle karşı karşıya! Her 10 kişiden 1'i bu tehlikeyle karşı karşıya!
Sanıklar o günü anlattı!  15 kez vurularak öldürüldü: Sanıklar o günü anlattı! 15 el ateş ederek öldürdüler: “Kurşunları bitince silahın kabzasıyla vurmaya başladı.”
Sokak ortasında vahşice öldürüldü!  Ata Emre'nin son görüntüleri ortaya çıktıSokak ortasında vahşice öldürüldü! Ata Emre'nin son görüntüleri ortaya çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir