“Sandıkta en güzel tepkiyi Roman kardeşlerim verecek”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Tekirdağ'daki temasları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi'nin Aydoğdu ilçesi kadın ve gençlik merkezini de ziyaret etti.

Merkezin kurslarına katılan Roman çocuklar tarafından mini davul gösterisiyle karşılanan Bakan Göktaş, merkezi gezerek faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Roman Dernekleri Federasyonu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Roman Dernekleri İstişare Toplantısı”na başkanlık eden Göktaş, “ikinci memleketim” olarak nitelendirdiği Tekirdağ'ın Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirtti. tüm renkleri ve farklılıklarıyla ülkenin değerli hazineleri.


“Roman kardeşlerimin sandıkları havaya uçuracağını düşünüyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Göktaş'la yaptığı telefon görüşmesinin ardından toplantıda hazır bulunan Roman vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasının başında Roman vatandaşları selamlayan Erdoğan, “Bu süreçte Roman kardeşlerimizin ne kadar kararlı olduklarının haberini aldım. Pazar günü sandık başına gideceğiz, Roman kardeşlerimin oyları uçuracağına inanıyorum. “

Salondakilerin “Hoşçakal” yanıtını vermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendilerini vatandaş olarak görmeyenlere sandıkta en güzel cevabı Roman kardeşlerim verecektir. Edirne'de, Tekirdağ'da, Kırklareli'de böyle bir patlamanın olması sonumuz olacaktır. Bu kibirli adamlara en iyi cevap.” dedi.

“Bu seçimlerde bunu yapmaya hazır mıyız?” sorusuna salonda bulunan Roman vatandaşlardan “Hiç şüpheniz olmasın” cevabını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O halde biz kararlıyız, hazırız” yanıtını verdi.


“Ayrımcılık yapmaya çalıştılar”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, “Roman dernekleriyle istişare toplantısında” yaptığı konuşmada, Roman vatandaşlarla her fırsatta buluştuğunu belirterek, “Sizi seviyoruz bu ülkenin en güzel renkleri” dedi.

Göktaş, hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlara hizmet etmeye devam ettiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Biz biriz, birlikteyiz, birlikte güçlüyüz. Her vatandaş bizim için değerlidir. 'Bu', 'bu' diye bir ayrım yok. 'ev kadınları ve işçiler' arasında.” “'O gazi sizin, o gazi benim' diyerek bizi ayırmak istediler. Bu ülke bizim, bu çocuklar bizim çocuklarımız. Hep birlikte şehirlerimizi, ülkemizi daha güzel yerlere götüreceğiz.”

Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlerde Sosyal Yardım Merkezlerinde (SODAM) boşluklar bulunduğunu belirten Göktaş, şöyle konuştu:

“Sosyal Yardım Merkezlerimizde mesleki ve sanatsal gelişim hizmetleri sunuyoruz. Sanatsal yeteneklere sahip gençlerimizin Sosyal Refah Merkezlerimizde düzenlenen programlarla kendilerini geliştirerek büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Sosyal Dayanışma Merkezlerimizde yer alan mesleki kurslarla kadınlara sosyal yaşam deneyimi kazandırmayı ve onları profesyonel donanımlarla donatmayı hedefliyoruz. Eğitimlerimizle onların ekonomide daha aktif rol almalarının önünü açıyoruz. Kurslarda kazanılan uzmanlık sayesinde üretime katılımlarını görmekten son derece mutluyuz. “Türkiye genelinde 27 ilde faaliyet gösteren 88 sosyal dayanışma merkezimizle kadınların sosyal, kültürel, mesleki ve kişisel gelişimini destekliyoruz.”

Bakan Göktaş'a ziyaretinde AK Tekirdağ Partisi milletvekilleri Gökhan Diktaş ve Çiğdem Koncagül'ün yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhur İttifakı belediye başkan adayı Cüneyt Yüksel de eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir