Rusya'daki saldırının ardından aklıma o maç geldi! Call of Duty sahnesi gerçeğe dönüştü! Büyük benzerlik var…

Rusya'nın başkenti Moskova'da alışveriş merkezi ve eğlence alanı “Crocus City Hall” içerisinde yer alan sergi merkezi ve konser salonuna silahlı saldırı düzenlendi. Akşam saatlerinde yaşanan silahlı saldırı sonrasında 60 kişinin hayatını kaybettiği, 100'den fazla kişinin de yaralandığı öğrenildi. Saldırının ardından popüler bilgisayar oyunu Call of Duty gündeme geldi.

DRAMA SAHNE İLE MOSKOVA SALDIRISI ARASINDA BÜYÜK BENZERLİK

İlginçtir ki Rusya'nın başkenti Moskova'da meydana gelen bu saldırı, 14 yıl önce ABD'de üretilen Call of Duty MW2 oyununun bir senaryosunda yer alıyordu. Oyunun “Ruslara Hayır” bölümünde oyun karakterleri benzer bir fuar ve konser merkezine otomatik silahlarla saldırıyor.

Call of Duty oyunu daha önce YPG/PKK örgütünün dahil olduğu bir senaryo çizmesiyle ön plana çıkmıştı.

CALL OF DUTY WAGNER İSYANINDAN SONRA DA GÜNDEMDEYDİ

Rusya'daki Wagner paralı asker ordusunun hükümete isyan etmesinin ardından Call of Duty 4'teki “Rusya'da İç Savaş” misyonundaki konuşmalar sosyal medyada trend yarattı.

Rusya'yı iç savaşın eşiğine getiren Wagner İsyanı, tüm gözleri Rusya'ya çevirmiş ve 24 saat süren krizin ardından Prigojin'in geri adım atarak askerlerini geri çekerek isyanı durdurmasıyla sona ermişti.

Call of Duty oyunundaki görev öncesi Kaptan Price ile Gaz'ın karakterleri arasında geçen konuşmada Price şunları söylüyor: “Rusya'da bir iç savaş var, aşırı milliyetçi isyancılara karşı hükümet destekçileri var ve 15.000 nükleer silah tehlikede.” İfadeler kullanıyordu. Bu açıklamaları nedeniyle o dönemde yeniden gündem yarattı. Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!
İmamoğlu'nun açıklamasına yanıt geldi İmamoğlu “villa” iddiasına yanıt verdi.
Rusya: Terör saldırısında ölenlerin sayısı 139'a yükseldiRusya: Terör saldırısında ölenlerin sayısı 139'a yükseldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir