Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasının pilotu hakkında sansasyonel açıklama! Bölgede büyük hareketlilik

İran cumhurbaşkanı dün İran-Azerbaycan sınırındaki barajın açılış törenine katıldı. Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve bazı yetkililerle birlikte dönüş yolunda helikopter kazası geçirdi. Türkiye, İran'ın talebi üzerine arama kurtarma faaliyetleri için Akıncı insansız hava aracını (İHA) görevlendirdi. Akıncı İHA'nın tespit ettiği helikopter enkazının koordinatları İranlı yetkililerle paylaşıldı.

KAZADA KURTARAN KİŞİ YOK

Belirlenen noktaya ulaşan İran ekipleri, kazadan kurtulan olmadığını belirledi. İran Anayasayı Koruma Konseyi, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Muhbir'in, ülkenin lideri Ali Hamaney'in onayının ardından Anayasaya uygun olarak cumhurbaşkanlığını devralacağını duyurdu.

AA-20240520-34621982-34621979-IRNA_PRESIDENT_PRESIDENT_HELICOPTERININ_YERI_FOUND

CUMHURBAŞKANI 50 GÜN İÇİNDE SEÇİLECEK

İran Anayasasına göre Meclis Başkanı, Yargı Başkanı ve Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısından oluşan konseyin en fazla 50 gün içinde yeni cumhurbaşkanını seçmek için düzenleme yapması gerekiyor.

BÖLGE ÇOK CANLI

Dünyanın gözü İran'a çevrildi. Olay yerine çok sayıda Türk gazeteci de katıldı. Bölgede hareketliliğin yoğun olduğu ve hemen hemen her sokakta polisin bulunduğu belirtildi. CNN TÜRK özel haber sorumlusu Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman da kazanın meydana geldiği bölgedeki son durumu aktardı. Öztürk'ün pilotla ilgili söyledikleri kısa sürede gündem oldu.

AA-20240520-34621982-34621980-IRNA_PRESIDENT_PRESIDENT_HELICOPTERININ_YERI_FOUND

Bölgeye ilişkin açıklama yapan Öztürk şu ifadeleri kullandı;

Cesetler İran'ın Verzigan kentindeki olay yerinden alındı ​​ve götürülecek. Uzun bir araç konvoyu var. Helikopter Akıncı TİHA tarafından tespit edildi. Cesetler daha sonra bulundu ve birkaç araçta götürüldü. Sahne son derece aktif. Helikopter enkazının bulunduğu bölgede de geniş güvenlik önlemleri alındı. Her sokakta İranlı polisler var. Zaman zaman bazı yerlerde farklı otoritelerle karşılaşıyoruz. Bölgede yoğun sis var. Burası helikopterin düştüğü yer olan İran'ın Verzigan bölgesi.

AA-20240520-34621982-34621981-IRNA_PRESIDENT_PRESIDENT_HELICOPTERININ_YERI_FOUND

“RAHAT HAREKET ETMEK KOLAY DEĞİL”

Şu anda son derece aktif. İran Kızılayını ve polisini görüyoruz. Birçok yol kapalı. Bölgede kendinizi rahat hissetmek kolay değil. Bu bir kazaydı? Sabotaj mıydı? Kaza teknik bir sorun muydu? Bu bir suikast mıydı? Bütün bunları konuşuyoruz. Helikopterde 9 kişi bulunuyordu. Ekipler 9 cenazeyi bölgeden çıkardı ve araçlar birbiri ardına uzaklaştı.

İsimsiz-1

ACENTENİN PİLOT HAKKINDA AÇIKLAMASI

Çok çeşitli iddialar ortaya atıldı. Olayın Mossad tarafından işlendiği yönünde iddialar var. Bir diğer iddia ise helikopter pilotunun ajan olduğu yönünde. Ama şimdilik hiçbir şey net değil. Helikopterin kara kutusunun olmadığı da söyleniyor. Helikopterin birden fazla parçaya bölündüğü ve ekiplerin bu parçaları topladığı bildirildi. İran polisi şu anda bölgenin güvenliğini sağlıyor. Herkes alana giremez.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bütün köy yağmur için dua etti!  yoğun katılımBütün köy yağmur için dua etti! yoğun katılım
Columbia ayakkabı, ceket ve tişört fiyatları en düşük seviyedeColumbia ayakkabı, ceket ve tişört fiyatları en düşük seviyede
Sabahın erken saatlerinde dehşete düşüren manzara!  Bu halde bulundu: yakınları çığlık attıSabahın erken saatlerinde dehşete düşüren manzara! Bu halde bulundu: yakınları çığlık attı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir