Refah bölgesinde tehlikeli gerilim! İsrail ile Mısır arasında çatışma çıktı: 1 asker öldü

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Refah sınırında Mısır askerleri ile İsrail askerleri arasında çatışma çıktığı belirtildi.

1 MISIR ASKERİNİN ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ

Açıklamada, olayın soruşturulduğu ve Mısır tarafıyla diyaloğun devam ettiği vurgulandı.

İsrail basını bunun yerine çatışmada bir Mısırlı askerin öldüğünü iddia etti. Mısır Silahlı Kuvvetleri, çatışmada 1 Mısırlı askerin öldüğünü doğruladı.

“İNCELEMELER DEVAM EDİYOR”

Mısır Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, çatışmada 1 Mısır askerinin hayatını kaybettiği doğrulanırken, şu ifadelere yer verildi: “Mısır Silahlı Kuvvetleri, Refah sınırında meydana gelen silahlı saldırıya ilişkin yetkili makamlarca soruşturma yürütüyor. bir güvenlik personeli.”

REFAH BÖLGESİNDE GERGİ ÇATI

İsrail ordusu 6 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması gerektiği uyarısında bulundu.

Daha sonra 7 Mayıs'ta İsrail ordusu Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı düzenleyerek Mısır sınırının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurdu.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
10 kişinin hayatını kaybettiği korkunç Mersin kazasında yeni gelişme!  Otobüs şoförü tutuklandı10 kişinin hayatını kaybettiği korkunç Mersin kazasında yeni gelişme! Otobüs şoförü tutuklandı
Son dakika!  Erzincan İliç'te bir heyelan daha! Son dakika! Erzincan İliç'te bir heyelan daha!
Sıcaklık ne zaman artacak?  Beklenen haber geldi: Haziran ayı için kritik uyarıSıcaklık ne zaman artacak? Beklenen haber geldi: Haziran ayı için kritik uyarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir