O ülkede deniz felaketi: 94 kişi öldü

BBC'nin verdiği bilgiye göre, 24 kişinin arandığı teknede 20 kişi yaralandı. Felakette hayatını kaybedenlerin cesetleri Nampula sahilinde bulundu.

ÇOK FAZLA YOLCU VAR

Nampula'nın dışişleri bakanı Jaime Neto, feribottaki insanların kolera salgınından kaçmaya çalıştıklarını söyledi. Neto ayrıca ölenler arasında çocukların da bulunduğunu iddia etti.

Yerel basında çıkan haberlere göre, feribot Lunga'dan Mozambik'in Nampula sahiline gidiyordu ancak varmadan battı. Neto, “Feribot, yolcu taşıyamadığı ve gemide çok fazla insan bulunduğu için battı” dedi.

Nampula bölgesi, geçtiğimiz Ocak ayında ortaya çıkan kolera salgınından en çok etkilenen bölgelerden biri oldu. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'nun (UNICEF) verilerine göre Mozambik'te Ekim 2023'ten bu yana 13.700 vaka tespit edildi ve 30 kişi hayatını kaybetti.

(BBC)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yüzerken fark ettiler!  Her 10 metrekarede 1 adet tahıl bulunmaktadır.Yüzerken fark ettiler! Her 10 metrekarede 1 adet tahıl bulunmaktadır.
BAYRAM NAMAZI Vakti 2024: Bayram namazı saat kaçta kılınacak?BAYRAM NAMAZI Vakti 2024: Bayram namazı saat kaçta kılınacak?
Akşener'in İYİ Parti'deki görevi sona erdiAkşener'in İYİ Parti'deki görevi sona erdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir