O anlar Pensilvanya'daki FETÖ Çiftliği'nde de kameraya yansıdı! Kapalı alan… 'Mezarlık' detayı iddiaları güçlendiriyor

Geçtiğimiz hafta FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in torunu Ebuseleme Gülen'in sosyal medya paylaşımı örgütte kafa karışıklığına neden olmuştu. Yeğen Gülen, amcasının kaçırıldığını iddia etti. Fetullah Gülen'in uzun yıllar kaldığı örgütün Pensilvanya'daki genel merkezinden drone kamerasına çarpıcı görüntüler yansıdı. Geniş yankı uyandıracak görüntüler bile iddiaları güçlendirdi. Daha önce örgütün genel merkezi olarak kullanılan mekanın otoparkı büyük ölçüde boş. Daha önce görevde olan silahlı ve üniformalı Amerikan güvenlik görevlileri artık görevde değil.

FETÖ MERKEZİ TAHLİYE EDİLDİ, ZİYARETLER DURDURULDU

Ebuseleme Gülen'in açıklamalarının ardından örgütün medyasının “Altın Nesil İbadet ve İnziva Merkezi” olarak adlandırdığı FETÖ merkezine ziyaretlerin durdurulduğu ve çiftliğin misafirhanelerinde kalanların evlerini boşalttığı öğrenildi.

FETÖ'cülerin yoğun olarak yaşadığı Saylorsburg ve Wind Gap gibi ilçelerdeki örgüt mensuplarını tanıyan bazı yerel esnaf, bir süredir kampa kimsenin gelmediğini doğrulayarak, çiftliğin satılık olduğunu duyduklarını söyledi.

AA-20240531-34736732-34736723-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

HAVADAN GÖRÜNEN ÇİFTLİK! SADECE BİR KİŞİ GÖRDÜ

AA'nın drone ile çektiği görüntülerde, daha önce boş yer bulunmayan çiftliğin otoparkında sadece birkaç aracın olduğu, yaklaşık 60 dakika boyunca misafirhanelerden sadece bir kişinin girip çıktığı görüldü. -Yaklaşık bir hektarlık kamp alanı.

AA-20240531-34736732-34736724-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

SİLAHLI AMERİKAN GÜVENLİĞİ YOK

Görüntülerde, daha önce çiftliğin girişinde 24 saat nöbet tutan silahlı ve üniformalı Amerikan güvenlik görevlilerinin artık orada olmadığı görülüyor.

AA-20240531-34736732-34736730-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

“MEZARLIK” DETAYLARI.

AA, Fetullah Gülen'i çiftlikten kaçırdığı iddia edilen FETÖ'nün kara kutusu Cevdet Türkyolu ve kızlarının evlerinin bulunduğu bölgeyi de yukarıdan fotoğrafladı. Çiftliğe yaklaşık 5 dakika uzaklıktaki bölgede, ABD'de ölen örgütün liderlerinin defnedildiği Gurbet Mezarlığı adı verilen FETÖ mezarlığı da bulunuyor.

AA-20240531-34736732-34736725-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

KAMERAYA YAKALANDIKLARINI BİLİYORLARDI

Bölgenin izlendiğini fark eden örgütten iki üye, hızla kapalı bir alanı kontrol etmeye gitti ve ardından oradan ayrıldı.

AA-20240531-34736732-34736729-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

HANDE FIRAT: FETÖ'nün mektubu ortaya çıktı

Öte yandan gazeteci Hande Fırat, CNN Türk'teki Gece Görüşü programında son iddialara ilişkin detayları paylaşarak şunları söyledi:

“Fetullah Gülen'in yaşı gibi şeker hastalığı da zaten biliniyor. Sağlık durumu ciddi. Neden böyle bir tartışma başladı? Çünkü terör örgütlerine hizmet içi atama denilen atamalar haziran ayında yapılıyor. L Örgüt nedeniyle çatışma içinde” Normalde Gülen'in sağlık sorunlarına yönelik bu atamalar yapılıyor.” Gülen'in kararıyla yapıldı. Sağlık durumu kötüleşiyor ve Pensilvanya'daki kamptan kaçırıldığı haberi artık yaygınlaşıyor.

asdf

Ama dikkat çeken bir mektup var. Örgüt içindeki üst düzey isimler arasında çatışmalar yaşanıyor. FETÖ'cü Mustafa Özcan'ın 2023'teki ismi gibi isimlerin geri çekildiğini de belirtelim. Bu mektuba göre sözde eski ağabeyler pasifize edildi. Para ve varlıkların güvenliğinin değişmesi önemlidir.

Örgüt içinde güç kaybeden bir diğer isim ise Mustafa Özcan. Tesisi yalnızca belirli günlerde ziyaret etmesine izin verildiğini lütfen unutmayın. Mustafa Özcan da dinleme cihazı yerleştirmekle suçlandı. Yeniden iktidara gelmek isteyen Mustafa Özcan bir grubun başındadır. Özcan'ın bu davranışının ardından Fetullah Gülen'e, bulunduğu yere büyü yapıldığı, takip edildiği, söz konusu adresi terk etmesi halinde sağlık sorunlarının çözüleceği ve ayrılacağı söylendi. Bu nedenle nisan ayında başka bir adrese taşındı. Cevdet, Türkyolu'nun verdiği izinle belirli sayıda kişiyle görüşebilmektedir.

İyi iş

FETÖ'cü mektupta şunları söylüyor: Son dönemde kararları Gülen değil, sekreteri Cevdet Türkyolu alıyor. Bu nedenle kritik anlarda Mustafa Özcan'a yakın isimlerin atanmasını da kapsayacağını vurguluyor.”

TORUNU'NUN PAYLAŞIMI ÖRGÜTÜ KARIŞTIRDI

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in torunu (ağabeyi Mesih Gülen'in oğlu) Ebuseleme Gülen'in sosyal medya paylaşımları nedeniyle örgüt destekçileri arasında geçtiğimiz hafta başlayan tartışmalar devam etti. Ebuseleme Gülen, örgütün çiftliğinin hemen yanındaki evin girişinden yaptığı video paylaşımında, Fetullah Gülen'in “başka bir yere kaçırıldığını” söyledi.

AA-20240531-34736732-34736726-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

“BİLİNMEYEN BİR YERDE”

Yeğeninin iddialarına göre Fetullah Gülen, örgütün kara kutusu olarak bilinen Cevdet Türkyolu, Barbaros Kocakurt, Mustafa Özcan ve Gülen'in özel doktoru Kudret Ünal tarafından bilinmeyen bir yerde tutuluyor.

İddiaların örgüt yanlıları tarafından yoğun tepki görmesinin ardından uzun süredir Fetullah Gülen adına paylaşımların yapıldığı sosyal medya hesabında, FETÖ elebaşının rutin faaliyetlerine “daha sessiz bir ortamda” devam ettiği iddia edildi. . “Çiftlikten çıkarken, yer değişikliğinin ise doktorların ısrarı sonucu olduğu iddia edildi.

AA-20240531-34736732-34736731-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

Ebuseleme Gülen, X paylaşımlarında 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili amcasının “gerçekleri açıklamadan ölmemesi gerektiğini” söylerken, Türkyolu, Adil Öksüz, Kudret Ünal ve Barbaros Kocakurt gibi örgütün önde gelen isimlerini suçlamaya devam ediyor.

AA-20240531-34736732-34736727-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

KREDİLERİN YERİNE İLİŞKİN TARTIŞMA DEVAM EDİYOR

Tartışmalara sosyal medya hesaplarından katılan Kemal Gülen ve Ahmet Kurucan gibi örgütün etkili isimleri de, çete lideri Gülen'in “çok az kişinin bildiği bir evde olduğunu, bilmemesinin normal olduğunu” savundu. Sağlık durumunun hassasiyeti nedeniyle kamp gibi kalabalık bir ortamda tutulmak istiyor.”

Bu açıklamalar örgüt tabanını tatmin etmezken, Ebuseleme Gülen'in sosyal medya paylaşımlarına destek veren FETÖ'cülerin sayısının arttığı görüldü.

Ayrıca örgütün internet sitesinde paylaşılan fotoğrafın profil fotoğrafı olarak seçilmesi, bunun Gülen'in gerçek sağlık durumunu gizlemeyi amaçladığı yönünde yorumlara yol açtı.

AA-20240531-34736732-34736728-FETO_ELEBASININ_PENSILVANYADAKI_CIFTLIGI_SESSIZLIGE_BURUNDU

CEVDET TÜRKYOLU ADI DAHA ÖNCEDE YOLSUZLUĞA VE ULUSLARARASI ÇATIŞMALARA KARŞILAŞMIŞTI

Türkyolu, Fetullah Gülen'in yeğeni Mebruke Türkyolu ile evlenerek örgütteki yerini daha da sağlamlaştırdı. Örgütün karar mekanizması olan Gülen'in adını taşıyan ve bizzat liderin atadığı “Ali Komitesi”nin yürütme kurulu üyesi olan Türkyolu'nun adı, özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra sıkça anıldı. .

Pensilvanya kamp yönetiminden örgütün banka hesaplarına kadar her konuda yetki sahibi olan Türkyolu, örgüte ait “hayır amaçlı” paraları kendi hesabına aktarmak ve onlarca ev ve iş yeri sahibi olmakla suçlanıyordu. Türkyolu'nun kişisel servetinin “hiçbir iş yapmadığı halde” katlanarak artması, diğer ülkelerdeki organizasyon yapılarını bozmuş, örgüt mensuplarının “biz maddi sıkıntı çekerken onlar lüks içinde yaşıyorlar” yorumları sosyal medyaya da yansımıştı. medya platformları.

Gülen'in sözde sosyal medya yöneticisi Osman Şimşek'in diğer liderlerin bölge yetkililerinin bu konuda şikayetlerini dile getirdiği mektubu Fetullah Gülen'e okumasının ardından Türkyolu'nun Şimşek'i dövdüğü, kamptan uzaklaştırdığı ve maaşını kestiği örgüt çevrelerinde duyuldu. sorun. Bu olayın ardından örgütün yönetimini Türkyolu'nun devraldığı belirtildi. Şimşek sosyal medyadan yaptığı açıklamayla söylentileri doğruladı. (AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İki kadının görüntüsü gündem oldu: 'Soruşturma açıldı'İki kadının görüntüsü gündem oldu: 'Soruşturma açıldı'
İYİ Parti'den Belediyelere “Şeffaflık, Eşitlik ve İsrafla Mücadele Genelgesi”
Adnan Oktar örgütüne bir darbe daha!  Mahkeme kararını verdi: Yüzlercesi kapatıldıAdnan Oktar örgütüne bir darbe daha! Mahkeme kararını verdi: Yüzlercesi kapatıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir