Netanyahu'ya kötü haber! Norveç duyurdu: “Uygulayacağız”

Eide, ICC'nin Netanyahu ve Gallant hakkında “tutuklama emri” talebine ilişkin değerlendirmelerini Norveç basınına aktararak, ICC'nin tutuklama emri çıkarması ve Norveç toprakları Eide'ye girmeleri halinde Netanyahu ve Gallant'ı tutuklamak zorunda kalacaklarını vurguladı. aynı prosedürün haklarındaki UCM tutuklama kararı için de geçerli olacağını belirtti. Kararın, talep eden Hamas lideri için de geçerli olacağını söyledi.

Eide, aynı uygulamanın diğer Avrupa ülkeleri için de geçerli olduğunu kaydetti.
Norveç, tutuklama emri çıkarılması halinde Netanyahu'yu tutuklayacağını açıklayan ilk Avrupa ülkesi oldu.

NETANYAHU İÇİN TUTUKLAMA TALİMATINA BAŞVURU!

ICC Başsavcısı Kerim Han, 20 Mayıs'ta Netanyahu ve Savunma Bakanı Gallant hakkında “tutuklama emri” talep ettiğini açıklamıştı.
ICC'den yapılan açıklamaya göre Khan, İsrail Başbakanı Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant'ın yanı sıra Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya Sinvar ve Hamas'ın askeri kanadının lideri. İzz el-Tugaylar'ın Din el-Kassam grubu Muhammed el-Haniyye, Dayf hakkında “tutuklama emri” talep etmişti.

(AA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Eğirdir Gölü'nde el bombaları bulundu: İstanbul'dan özel ekip tarafından çıkarıldıEğirdir Gölü'nde el bombaları bulundu: İstanbul'dan özel ekip tarafından çıkarıldı
Manisa'da PKK'nın Kritik İsmi Keşfedildi!Manisa'da PKK'nın Kritik İsmi Keşfedildi!
Soruşturmada 1 komiser tutuklandıSoruşturmada 1 komiser tutuklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir