Mezoterapi nedir ve ne içindir? Mezoterapi ne kadar kalıcıdır?

Cilt bakımı denilince akla gelen pek çok yöntem arasında son dönemde gündeme gelen ve pek çok kişi tarafından merakla aranan mezoterapi, cilt sağlığını korumayı ve iyileştirmeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Genellikle ağrı yönetimi, cilt gençleştirme, bölgesel yağ aldırma ve selülit sorunlarının düzeltilmesi gibi alanlarda uygulanır. Cilt yenileme olarak da adlandırılan mezoterapi uygulaması cilt altındaki kan hücrelerini uyararak kan dolaşımını hızlandırır ve yaşlanmayı geciktirir.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, vitaminler, mineraller, amino asitler ve özel besinlerin cilt altına uygulanmasıyla cildin gençleştirilmesini ve sağlıklı bir estetik görünüme kavuşturulmasını amaçlayan bir tedavi şeklidir. Bu işlemde gerekli bileşenler doğrudan bölgeye enjekte edilerek hücrelerin kendilerini yenilemeleri ve kolajen üretmeleri sağlanır. Mezoterapi tedavisi için tercih edilen alanlar yüz ve saç bölgesidir. Yüz mezoterapisi ve cilt mezoterapisi sırasında uygulanan serumların amacı cildi canlandırmak ve kusurları ortadan kaldırmaktır. Ayrıca saç mezoterapisi aşısı, saç dökülmesini önleyen ve saç köklerini güçlendiren vitamin ve mineralleri içerir.

Mezoterapi ne işe yarar?

Mezoterapi pek çok farklı amaçla yapılabilen bir işlemdir. Mezoterapinin sıklıkla uygulandığı durumlar şunlardır:

 • Yaşlanan ve sarkan cilt
 • Leke ve güneş lekelerinin tedavisi
 • ciltte çatlaklar
 • Selülit
 • kilo kaybı
 • Saç dökülmesi, saç bakımı, kellik
 • Göz altı morlukları ve göz altı torbaları
 • alerji
 • Spor yaralanmaları
 • Vitiligo (ciltte pigment eksikliği)
 • Akut ve kronik ağrı

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Mezoterapinin uygulandığı bölgeye ince iğneler aracılığıyla özel hazırlanmış bazı solüsyonlar enjekte edilir. Bu uygulama için kişinin ihtiyacına uygun maddeler hazırlanır ve bu maddelerle tedavi gerçekleştirilir. İşlemde kullanılan iğneler ince ve insan cildine uygundur. Uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem ​​sürülür ve bölge uyuşturulur. Bu şekilde acı ve ıstırap hissi azalır.

Mezoterapi yaptırmayı düşünenler mezoterapinin ne kadar kalıcı olduğunu merak etmektedir. Mezoterapi işlemi tamamen kalıcı değildir ancak düzenli tekrarlanan seanslar ve sağlıklı cilt bakımı ile sonuçların daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Komşu dehşeti! Karı-kocayı kurşunla vurduKomşu dehşeti! Karı-kocayı kurşunla vurdu
Seçimi kazandı! Disiplinle ilgiliSeçimi kazandı! Disiplinle ilgili
Van'da seçim gerilimi devam ediyor! Ateş yaktılar, yolları kapattılar: Olaylar diğer illere de sıçradıVan'da seçim gerilimi devam ediyor! Ateş yaktılar, yolları kapattılar: Olaylar diğer illere de sıçradı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir