Meksika'da belediye başkan adayına düzenlenen suikastın an be an! Kendini başından vurup öldürdü

Meksika'da 2 Haziran'da yapılacak seçimler öncesinde adaylara yönelik suikast girişimleri devam ediyor. Guerrero eyaletinin Coyuca de Benitez belediye başkan adayı Alfredo Cabrera, seçimlerden birkaç gün önce düzenlenen bir gösteri sırasında suikasta kurban gitti. Saldırgan cinayet anını cep telefonuyla kaydetti.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Cabrera'nın taraftarlarıyla el sıkıştığı sırada saldırganın yanına yaklaşıp silahını çıkararak defalarca ateş ettiği görüldü. Başından vurulan Cabrera olay yerinde hayatını kaybederken, saldırgan Meksika Ulusal Muhafızlarının açık ateşiyle öldürüldü.

Yerel basında Cabrera'nın 2023'teki silahlı saldırının ardından polis koruması altında olduğu belirtildi.

NEWS.00_00_30_30.Still060

ŞİMDİYE KADAR 22 ADAY ÖLDÜRÜLDÜ

Eylül ayından bu yana Meksika'da 22 aday öldürüldü.

Hükümet verilerine göre, Eylül ayından bu yana ülke genelinde yerel seçimlerde aday olan 22 kişi hayatını kaybetti. Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel Lopez Obrador, Nisan ayı başında yaptığı açıklamada, kartellerin kendi adaylarını seçtirmek için diğer adaylara saldırdığını söyledi.

HABER.00_00_10_16.Still058

Meksika'da yerel ve genel seçimler Pazar günü aynı saatte yapılacak. Halk, yeni cumhurbaşkanını, milletvekillerini, 9 valiyi ve 20 bine yakın yerel yetkiliyi seçmek için sandık başına gidecek. Seçimlerde güvenliğin sağlanması için yaklaşık 27 bin asker ve Ulusal Muhafızlar görev yapacak.

HABER.00_00_19_54.Still059

(İHA)

Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Vücudunu tanınmaz hale getirmişti!  Gizemli cinayet 18 yıl sonra ortaya çıktı!  Katilin en yakın arkadaşı olduğu ortaya çıktıVücudunu tanınmaz hale getirmişti! Gizemli cinayet 18 yıl sonra ortaya çıktı! Katilin en yakın arkadaşı olduğu ortaya çıktı
Açıklamalarına yanıt“Atatürk Havalimanı” iddialarına yanıt!
Aşkım Kapışmak gözaltına alındı!  Genel merkezi Ankara olmak üzere 21 ilde “Akıllı Ticaret Coin” operasyonuAşkım Kapışmak gözaltına alındı! Genel merkezi Ankara olmak üzere 21 ilde “Akıllı Ticaret Coin” operasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir