Mbappe'nin Fransa bayraklı maskesi yasaklandı

UEFA, Avusturya maçında burnu kırılan Kylian Mbappe'nin Fransız bayrağıyla koruyucu burun maskesine kısıtlama getirdi.

REKLAM

UEFA, Kylian Mbappe'nin Fransız bayrağının renklerini taşıyan ve ülkenin futbol kulübünün logosunu içeren koruyucu burun maskesine kural uyarınca kısıtlama getirdi.

Mbappe, Cuma günü 0-0 oynanan Hollanda maçında yedek kulübesindeydi ve siyah maskeyle ısınırken görüntülendi.

UEFA'nın markalama ve reklam kurallarına göre futbolcunun sahada kullanacağı tıbbi ekipmanların tek renk olması gerekiyor ve ekipmanların üzerinde takımın veya üreticinin markası bulunmuyor. Fransa'dan RMC Sport, Mbappe'ye Hollanda maçı sırasında sahadaki ısınma sırasında kullandığı siyah maske gibi bir dizi maske teklif edildiğini yazdı.

Mbappe'nin sakatlandığı ve Fransa'nın 1-0'lık skorla üç puana ulaştığı Avusturya maçının ertesi günü basın açıklaması yapan teknik direktör Didier Deschamps, yıldız oyuncunun ameliyata ihtiyacı olduğunu söyledi ancak ne zaman olacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşmadı. ameliyat gerçekleştirilecek. idam edilecekti.

Oyuncunun çarşamba günü Instagram'da yayınladığı bir paylaşımda yer alan “Risk yoksa galibiyet de yok” notu şifreli mesaj olarak yorumlanırken, Mbappe'nin Hollanda maçında yedekten başlayıp L'son maçında sahaya yüksek tempoyla çıkma ihtimali Grubun Polonya'ya karşı oynadığı mücadele Fransızlar için güçlü çünkü ameliyat turnuva sonrasına ertelendi. Bir heyecan yarattı.

Grupta şu ana kadar 4 puan toplayan ve Hollanda'nın ardından ikinci sırada yer alan Fransa'da takım kaptanı Kylian Mbappe, Euro 2024'ün son grup maçı olan Polonya'ya karşı son 16 turunu riske atmamak için süre almalı. gol farkında.

Fransa adına şu ana kadar 47 gol atan Mbappe, burnundan sakatlandığı Avusturya maçında takımının galibiyet golüne asist yapan isim oldu.

Fransız futbolcu, bu yaz Ligue 1 ekibi PSG'den bedelsiz olarak ayrılarak La Liga'dan Real Madrid ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Mbappe, Transfermarkt'ta 180 milyon euro piyasa değeriyle en pahalı futbolcular arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir