Maldivler'den İsrail kararı! İlk kez olacak: Karar Meclis'te onaylandı

Ülkedeki ana muhalefet partisi Maldivler Demokrat Partisi'nin (MDP) Bakanlar Kurulu'na sunduğu ve İsrail pasaportu sahiplerinin Maldivler'e girişini engelleyen yasa tasarısı Meclis'te çoğunluk oyu ile kabul edildi.

ÇAĞRILMIŞLAR

Kanunda yapılan ilgili değişiklik incelenmek üzere Güvenlik Komitesi'ne gönderildi. Meclisteki iktidar ve muhalefet milletvekilleri, hükümetin ve halkın istekleri doğrultusunda yasada değişiklik yapılması sürecinin hızlandırılması çağrısında bulundu.

GİRİŞ YASAKLANACAK

Nihai oylamanın ardından çifte vatandaşlık sahipleri de dahil olmak üzere tüm İsrail pasaportu sahiplerinin Maldivler'e girişi yasaklanacak.

Maldivler'de İsrail vatandaşlarının ülkeye girişini engellemek için yapılan gösterilerin ardından Maldivler Cumhurbaşkanlığı Ofisi, haziran ayı başında pasaport sahiplerinin İsrailli Maldivler'e girişini engelleyecek yasada değişiklik yapma kararı aldığını duyurdu.

Kaynak: AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yıkıcı bir haber!  1 gün arayla öldülerYıkıcı bir haber! 1 gün arayla öldüler
Ankara'da korkunç cinayet!  30 yaşındaki kadın evinde sırtından bıçaklanmış halde bulunduAnkara'da korkunç cinayet! 30 yaşındaki kadın evinde sırtından bıçaklanmış halde bulundu
Sırrı Sakık'ın oğluna gözaltıSırrı Sakık'ın oğluna gözaltı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir