Koç Holding'den Yapı Kredi'den önemli açıklama


Koç Holding, Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri'nden Yapı Kredi'ye başvuranların olduğu haberine ilişkin bir açıklama yaptı. Koç Holding, kamuoyunu bilgilendirecek bir gelişme yaşanmadığını söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük bankası First Abu Dhabi'nin, Türkiye'de birden fazla bankanın sahipleriyle görüşme halinde olduğu haberi ortaya çıktı. FAB'ın Yapı Kredi'yi satın almak için görüşmelerde bulunduğu da belirtildi.

KOÇ HOLDİNG AÇIKLAMA YAPTI

Koç Holding, yabancı haber ajanslarının aktardığı gelişmelere yanıt olarak Birleşik Arap Emirlikleri merkezli First Abu Dhabi Bank Yapı Kredi'nin hisselerini satın almak için görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Koç Holding, satış görüşmelerinin her an yapılabileceğini ancak açıklama gerektirecek bir gelişme olmadığını kaydetti.

Koç Holding, Yapı Kredi'nin satışı haberine yanıt verdi. Kamuyu aydınlatma platformunda açıklama yapan Koç Holding, alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik çalışma ve görüşmelerin her zaman mümkün olduğunu ancak kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek bir gelişmenin bulunmadığını duyurdu.

Koç Holding tarafından yapılan açıklama şöyle:

Medyada Orta Doğu'da faaliyet gösteren bankanın iştirakimiz Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. olduğu belirtildi. Aralarında YKB'nin de bulunduğu Türkiye'de faaliyet gösteren bir bankanın satın alınması için girişimlerde bulunulduğu ve olası YKB hisselerinin satın alınması için görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

Holding şirketi olarak portföyümüze ilişkin ortaya çıkabilecek alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik çalışmalar ve görüşmeler her zaman yapılabilir ve bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde II-15.1 sayılı basın bülteni doğrultusunda gerekli açıklamalar yapılır. Sermaye Piyasası Kurulu'nun özel durumları.

Bu kapsamda Açıklama kapsamında kamuya açıklanması gereken hususla ilgili medyaya yansıyan herhangi bir gelişme mevcut olmayıp, bu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorulara yanıt olarak yapılmıştır.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir