Katliamın ardından “İncil'den” gönderme! “Dünyanın gözü önünde çocukları bombalıyorlar.” Netanyahu'nun tek sözü dünyayı ayağa kaldırdı

Dünyanın şahit olduğu en büyük katliamlardan biri Gazze'de sürüyor. Bölgede yaşanan gerilim Mısır ve İsrail askerleri arasında da çatışmalara yol açtı. Son olarak İsrail ordusu, yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Tel Al-Sultan kampına saldırı başlattı. Saldırıda en az 45 kişi hayatını kaybetti, 250'ye yakın kişi de yaralandı.

NETANYAHU: HATA YAPTIK

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, çadır kente düzenlenen saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. İHA'nın haberine göre Netanyahu, 45 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı “trajik bir hata” olarak nitelendirdi ve saldırıyla ilgili soruşturma başlatılacağını söyledi. Muhalefet milletvekillerinin bağırışlarıyla kesilen konuşmasında Netanyahu, şunları söyledi: “Savaşçı olmayan yaklaşık 1 milyon kişiyi Refah'tan tahliye ettik ve savaşçı olmayanlara zarar vermemek için elimizden geleni yapmamıza rağmen maalesef bir şeyler trajik bir şekilde ters gitti. Olayla ilgili bir sonuca varacağız, çünkü bu bizim politikamızdır.” .

Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların devam edeceğini vurgulayan Netanyahu, “Her hedefe ulaşmadan savaşı bitirmek gibi bir niyetim yok.”

56456

MECLİS'TE PROTESTO EDİLDİ

Parlamentonun ziyaretçi bölümünde yer alan bir grup, İsrailli tutukluların fotoğraflarının yer aldığı pankartı açarak, tutukluların bir an önce evlerine dönmesi için sık sık “Şimdi” sloganı attı.

Thumbs_b_c_3b965e117f9f0e06cce7218dfc9118c5

BÖLGE İÇİN KULLANDIKLARI İSİM DİKKAT ÇEKTİ

İsrail ordusunun sosyal medya hesabından yayımlanan açıklamada yer alan “İncil” detayı gözden kaçmadı. Saldırıda Hamas komutanlarının hedef alındığı belirtilen açıklamada, Batı Şeria yerine Yahudiye ve Samiriye terimleri kullanıldı. Söz konusu ifadeler İncil'de bölgeye verilen isim olarak bilinmektedir.

39a49985a211dff18ab8cce4f0560c08

MADURO: İSRAİL Refah'ta katliam yapıyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, haftalık basın toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'de dünyanın gözü önünde bir “katliam” gerçekleştirdiğini söyledi.

ABD ve Avrupa Birliği'ne (AB) tepki gösteren Maduro, şunları söyledi: “ABD ve AB, sahip oldukları güce rağmen bu katliamı durdurmak için hiçbir şey yapmıyor. Bana göre bu cinayetlerin suç ortağıdırlar.” dedi.

“SESSİZ SOYKIRIM”

Maduro, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) kararlarını tanımadığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Müslüman ve Hıristiyan çocukları bombalıyor, hukuku umursamıyor. Netanyahu bu işin Herod'udur.” ABD ne yapıyor Avrupa ne diyor? “Sessizlik soykırımı… Hitler'in gerçekleşmesinden bu yana insanlığın tanık olduğu en korkunç soykırımlardan biri.” değerlendirmesini yaptı.

AA-20240527-34704833-34704811-NEW_YORKTA_FILISTINE_DESTEK_GOSTERISINE_POLIS_MUDAHALE_ETTI

Roma İmparatorluğu'nun Yahudiye eyaleti adını verdiği Kral Herod, İsa'nın doğum haberini aldığında tahtını korumak için Beytüllahim'de 2 yaşın altındaki tüm erkek çocukların öldürülmesini emreden zalim bir lider olarak biliniyor.

ARTIK İSPANYA DA FİLİSTİN'İ TANIDI

Filistin'i tanıma kararı alan Avrupa ülkelerine bir yenisi daha eklendi. Ülkesinin kararını açıklayan İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, “Başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini tanıyoruz. 1967 sınırlarında tüm taraflarca kabul edilmediği sürece hiçbir değişikliği tanımayacağız.”

Thumbs_b_c_f886f910703b072c042d8d969454c8f0

Ayrıca Norveç ve İrlanda'nın da aynı kararı açıklaması bekleniyor.

ABD'DE PROTESTO DÜZENLENDİ

Yüzlerce protestocu ABD'nin New York kentinde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına son vermesini talep eden bir gösteri düzenledi.

AA-20240527-34704833-34704817-NEW_YORKTA_FILISTINE_DESTEK_GOSTERISINE_POLIS_MUDAHALE_ETTI

İsrail ordusunun Refah kentindeki yerinden edilmiş Filistinliler kampına saldırısına tepki gösteren protestocular, Filistin bayrakları ve savaş karşıtı pankartlar taşıdı.

AA-20240528-34705013-34704994-TORONTODA_ISRAILIN_REFAHA_YONELIK_SALDIRISI_PROTESTO_EDILDI

NE OLDU?

AA'nın haberine göre, Birleşmiş Milletler yargı organı Uluslararası Adalet Divanı (UAD), 24 Mayıs'ta aldığı ihtiyati kararlarda, İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarını derhal durdurması, insani yardımları engellememesi ve Birleşmiş Milletler yetkililerinin müdahalesine izin vermesi gerektiğine hükmetti. Suçlarını araştırmak için Gazze'ye girin. .

İsrail, Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıların durdurulması kararı verdiği Gazze Şeridi'nin Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarına saldırdı ve saldırıda en az 40 Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Görgü tanıkları şunları söyledi: “İsrail ordusunun bombardımanı, kamptaki birçok çadırın yıkılmasına ve yakılmasına neden oldu. Bu kamp, ​​binlerce Filistinlinin yaşadığı Refah şehrinde, İsrail ordusunun tahliye edilmesini istediği bölgede yer almıyor. ” dedi.

Görgü tanıkları, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırdığını söyledi.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
FETÖ Firari Akın İpek Açtığı Davayı Kaybetti!  Bebek'te deniz kenarında villa satılıkFETÖ firarisi Akın İpek açtığı davayı kaybetti! Bebek'te deniz kenarında villa satılık
Ders çalışırken skandal kaza!  Veli herkesin gözü önünde öğretmene saldırdı: Onlarca kişi müdahale ettiDers çalışırken skandal kaza! Veli herkesin gözü önünde öğretmene saldırdı: Onlarca kişi müdahale etti
Çocukların üzerine benzin döküp ateşe vermeye çalıştı!Çocukların üzerine benzin döküp ateşe vermeye çalıştı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir