İzmir Yaşam Tabiat Parkı'na ziyaretçi akını

400 bin metrekarelik alanı kaplayan ve 127 türden 1.333 hayvana ev sahipliği yapan park, bayramda diğer illerden ve İzmir'den gelen vatandaşların da ilgisini çekti.

Cumartesi gününden bu yana çoğunluğu çocuklu aileler olmak üzere 150 bin kişi parkı ziyaret etti. Ziyaretçiler nedeniyle park girişinde uzun kuyruklar oluştu.

Çocuklar, sevdikleri ve merak ettikleri hayvanları görme ve besleme fırsatı buldu, bol bol fotoğraf çektirdi. Miniklerin en çok ilgisini çeken hayvanlar filler, aslanlar ve lemurlardı.

İzmir Life Tabiat Parkı Müdürü Hande Özyoğurtçu, tatil döneminde havaların güzel olması nedeniyle ziyaretçi yoğunluğu yaşadığını söyledi.

Çocukların ilgiyle bölgeyi gezdiğini belirten Özyoğurtçu, şöyle konuştu: “Bu sezonun güzel tarafı yeni doğumlarımız oluyor. Bahçemizde yeni bir zebra yavrusu var. Çocuklar o bebeği ve annesini emzirirken görmeyi çok seviyorlar. Emzirme, hayvanlarla yakın temas kurabilecekleri çocuk hayvanat bahçesi, hayvanları sevebilecekleri ve “onlara dokunabilecekleri” bir yer. Lemurlar çok hareketli ve sevimli hayvanlardır. Çocukların ilgisini çekiyorlar.” dedi.

İzmir Yaşam Tabiat Parkı'na ziyaretçi akını

Tabiat parkını ziyaret edenlerden Sofia Şahin, İzmir'de yaşamalarına rağmen ilk kez parka geldiklerini kaydederek, şöyle konuştu: “Oğlumla geldik. Hayvanları hayretle izliyor. Aslan gördü. İlk defa 'Büyük kedi' dedi.” dedi.

Fatih Akın, oğlunu hayvanları görmeye götürmeye geldiklerini belirterek, “Televizyonda hayvanları hep görürdü. Biz de getirmek istedik. Onun için de bir deneyim oldu.” dedi.

İzmir Yaşam Tabiat Parkı'na ziyaretçi akını

Parka gelen çocuk ziyaretçilerden Zeynep Azra Kökalp, ailesiyle birlikte Aydın'dan hayvanları görmeye geldiklerini söyledi. Kökalp, aslan, örümcek, yılan, puma ve filleri gördüğünü, en çok aslan ve pumaları beğendiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir