İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopter düştü! Görüntüler bölgeden

İran devlet televizyonunun haberine göre, iki ülke sınırındaki barajın açılışında hazır bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri düştü.

İLK YARDIM EKİPLERİ GÖNDERİLDİ

Devlet televizyonu da Reisi'yi taşıyan helikopterin sert iniş yaptığını ve kaza yerine ilk yardım ekiplerinin gönderildiğini bildirdi.

Reisi'nin konvoyunda 3 helikopterin olduğu bildirildi.

İÇİŞLERİ BAKANI VAHİDİ'DEN AÇIKLAMA

İran İçişleri Bakanı Vahidi yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanını (başkanı) taşıyan helikopter, kötü hava koşulları nedeniyle sert iniş yapmak zorunda kaldı.”

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA

İran'ın Doğu Azerbaycan Valisi, “Cumhurbaşkanını taşıyan helikopterin düşmesine” ilişkin “olası ölüm ve yaralanmalar” konusunda henüz bilgi veremeyeceğini açıkladı.

99

“3 HELİKOPTERDEN 2'Sİ İNDİ, 1'İ DÜŞTÜ”

Doğu Azerbaycan Vali Yardımcısı Cebbarali Zakiri, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin konvoyunda meydana gelen helikopter kazasına ilişkin 3 helikopterden 2'sinin iniş yaptığını ve birinin düştüğünü söyledi.

Zakiri, “Henüz olay yerine gelmedim. Olası yaralanmalar ve sayıları hakkında bir şey söyleyemem. Kazanın nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum.” dedi.

İran Kızılayı'ndan yapılan açıklamaya göre, kazanın Kaleyber ile Verzigan arasında meydana geldiği ve kazanın meydana geldiği bölgenin İHA'larla tarandığı belirtildi.

SAĞLIK DURUMU ÇÖZÜLDÜ

İran medyası, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan uçağın yoğun sis nedeniyle sert iniş yaptığını ve Reisi'nin durumunun iyi olduğunu bildirdi.

ACİL TOPLANTI

İran Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi'nin, İranlı dini lider Hamaney'in daveti üzerine acil toplantı yapacağı bildirildi.

(İHA-AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Araba kiralamak istedi ama şüphelenince gerçeği anladı!Araba kiralamak istedi ama şüphelenince gerçeği anladı!
Maganda'nın dehşeti kameralar önünde!  Otomobilin camını vurarak kırdıMaganda'nın dehşeti kameralar önünde! Otomobilin camını vurarak kırdı
Suçlamalarda isimleri geçiyor!  İfadeleri toplandıSuçlamalarda isimleri geçiyor! İfadeleri toplandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir