Hamas: İsrail Gazze'deki saldırılarını genişleterek soykırımda ısrar ediyor

Hamas, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik kara ve hava saldırılarını genişletmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'nin tüm bölgelerinde sivillere yönelik saldırıları artırarak, bombalamalar, katliamlar, sürgünler ve altyapıyı tahrip ederek Filistin halkına karşı “soykırım savaşını” sürdürmekte ısrar ettiği belirtildi.

Açıklamada, “İsrail'in kadın, çocuk ve yaşlılar da dahil olmak üzere sivillere yönelik suçlarının artmasından Siyonist faşizmin suçlarını örtbas eden Amerikan yönetimi sorumludur” denildi. koruma.

İsrail ordusu, Refah şehri ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki çeşitli bölgelerdeki Filistinlilerin kendilerinden belirlenen “güvenli bölgelere” gitmelerini istemesinin ardından Gazze Şeridi'nin tüm şehirlerine eş zamanlı hava ve kara saldırılarını genişletti.

İsrail ordusu bugün Filistinlilerden Refah şehrinde ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki diğer bazı bölgelerde belirlenmiş “güvenli bölgelere” gitmelerini istedi.

İsrail Güvenlik Kabinesi'nin, Gazze'nin güneyindeki saldırılardan kaçan yaklaşık 1,5 milyon kişinin sığındığı Refah kentindeki kara saldırılarının alanını genişletme kararını dün onayladığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir