Füzeler İran ile İsrail arasındaki gerginlik sırasında fırlatıldı! Saldırı sonrası olağanüstü sözler: “Üçüncü Dünya Savaşı'nın eşiğindeyiz”

İran'ın İsrail'e insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı başlatması Ortadoğu'da gerilimin daha da artmasına neden oldu. Tüm dünya bölgeden gelen haberlere odaklanmışken “3. Dünya Savaşı” uyarısı geldi.

“ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞININ EŞİĞİNDEYİZ”

Sosyal hesaplarından bir açıklama yayınlayan Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo, şunları söyledi.

Petro, Birleşmiş Milletler'in (BM) acilen toplanıp bir an önce barışı tesis etmesi gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Savaşların nasıl başladığını herkes bilir ama nasıl biteceğini kimse bilemez. Keşke İsrail halkı, yöneticilerinin çılgınlığını durdurabilecek kadar büyük olsaydı.” ataları gibi.” değerlendirmesini yaptı.

İRAN-İSRAİL GERİLİMİ

İsrail, 1 Nisan'da Şam'daki İran Konsolosluğu binasına hava saldırısı düzenledi. Saldırıda İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan 2'si general olmak üzere toplam 7 kişi hayatını kaybetti.

İran, İsrail konsolosluğuna yapılan saldırının kendi topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misilleme yapacağını açıklamıştı. İsrail, İran'ın saldırısına karşılık vereceğini açıklamıştı.

İran, dün yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzeleriyle İsrail'e saldırı düzenledi.

İran bazı askeri hedeflerin vurulduğunu, İsrail ise saldırıların çoğunun hava savunma sistemleriyle önlendiğini ancak bir füzenin güneydeki askeri üsse isabet ettiğini açıkladı.

(AA)

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsrail'in eli tetikte: İran'a cevap verme fırsatını bekliyorlar!  Savaş Kabinesi toplandı ve ilk açıklama geldiİsrail'in eli tetikte: İran'a cevap verme fırsatını bekliyorlar! Savaş Kabinesi toplandı ve ilk açıklama geldi
Köpeklerden kaçarak kabusunu yaşadı!  Otomobilin çarpması sonucu aniden yola fırladı ve devrildi.Köpeklerden kaçarak kabusunu yaşadı! Otomobilin çarpması sonucu aniden yola fırladı ve devrildi.
El feneriyle radar uyarısına ceza kesildiEl feneriyle radar uyarısına ceza kesildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir