En son haberler | Netanyahu söylediğini yaptı: Refah'ta kanlı saldırı! Haber verilmese de faturası ağır

Son dakika haber: Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in dün gece başlattığı Refah saldırısında çok sayıda kişinin yaralandığını duyurdu. Bakanlığın açıklamasına göre saldırı dün gece herhangi bir duyuru yapılmadan başladı.

ULUSLARARASI TEPKİLERİ ÖNLEMEK İÇİN KİMSEYE AÇIKLAMADI

Bakanlığın yazılı açıklamasında, “Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Refah şehrine yönelik kanlı hava saldırılarını ve sistematik yıkıcı operasyonlarını şiddetle kınamakta, kuzeyden ve merkezden milyonlarca yerinden edilmiş insanın yaşadığı şehrin işgal edilmemesi yönündeki uluslararası uyarıları göz ardı etmektedir. Gazze Şeridi.” Açıklamaya yer verildi.

Açıklamada, İsrail'in dün gece Refah'a yıkıcı bir hava saldırısı düzenlediği ve çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği kaydedilerek şöyle denildi: “İsrail, Refah şehrine yönelik saldırısını gerçekleştirdi ve uluslararası ve uluslararası olmayan tepkilerden kaçınmak için bunu duyurmadı. Bekledi. herkesin izniyle.” Söylendi.

Açıklamada, İsrail'in Refah şehrine sığınan bir milyondan fazla insanın hayatını hesaba katmadığı ve uluslararası çağrıları hafife aldığı vurgulanarak, bu saldırıların ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Suudi Arabistan ziyaretiyle örtüştüğü vurgulandı. ve Mısır.

BUNLARIN ARASINDA ÇOCUKLAR VE KADINLAR VAR

İsrail savaş uçaklarının dün gece Refah şehrinin çeşitli yerlerine düzenlediği hava saldırılarında aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 14 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

KATAR'DAN İLK TEPKİ

Katar, İsrail'in Refah saldırısının ardından yaptığı açıklamada, “İsrail'in Refah'a olası saldırısı eşi benzeri görülmemiş bir vahşete ve büyük yıkıma yol açacaktır” denildi.

NETANYAHU UYARILARA KULAK ASMADI

Başbakanlık Basın Ofisi'nden 14 Mart'ta yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze Şeridi'nden gelen Filistinlilerin sığındığı Refah'a kara saldırısı yapılmaması konusunda üzerlerinde uluslararası baskı bulunduğunu söyledi. bunu yapardı. “Onları geri püskürtün ve Refah'a girin.”

AA-20231008-32340412-32340407-ISRAIL_SAVAS_UCAKLARI_GAZZE_SERIDINDE_COK_SAYIDA_NOKTAYI_BOMBALADI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ofisinden 15 Mart'ta yapılan açıklamada, Netanyahu'nun Refah şehrinin güneyine olası bir askeri operasyon planını onayladığı duyuruldu.

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile telefonda görüşmüş ve İsrail'in Refah'a karşı “kapsamlı bir kara operasyonu” yürütmesinden “derin endişesini” dile getirmişti.

İsrail yönetimi uzun süredir 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah'a kara saldırısı düzenleyeceğini söylüyordu.

Uluslararası toplum, Filistinlilerin sığındığı Refah'a karadan yapılacak bir saldırının ciddi sonuçlar doğuracağını söyleyerek İsrail'e bu adımı atmaması çağrısında bulunuyor.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü!  Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandıAracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü! Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandı
Üzerinde tartışmak Cem Küçük ile Rasim Ozan Kütahyalı arasında “DEM Partisi” tartışması! “Ne büyük bir bilgisizlik israfı”
Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir