Emekli çift 7 metrelik tekneleriyle Türkiye turu yaptı

Altınordu ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Adem Koç ve 65 yaşındaki eşi Necla Koç, yıllardır tekneyle Türkiye kıyılarını gezmenin hayalini kuruyordu.

Geçmişteki denizcilik tecrübelerinden güç alan Koç çifti, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için hazırlıklarını tamamladı. Çift, 7 metrelik tekneleriyle Hatay-Samandağ rotasında Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz'i takip ederek 4 aylık Türkiye kıyı turunu da içerecek yolculuğa başladı. Kirazlimanı Çamlı Köşk'ün sosyal tesislerinden başlayacak tur öncesinde maceracı çift için veda töreni düzenlendi. Törene Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Çifte Altınordu Ulaş Tepe Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in yanı sıra ailesi ve komşuları da eşlik etti. Koç çifti:

“Bir hayali gerçeğe dönüştürüyoruz”

Uzun yıllardır tekneyle Türkiye'ye gelmenin hayalini kurduklarını belirten Necla-Adem Koç, bu hayali gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi. Teknelerini boyasına kadar kendilerinin yaptığını ve çok çalıştıklarını belirten Bay ve Bayan Koç, şöyle konuştu: “29 yaşında balıkçılığı bırakıp memur olarak çalışmaya başladım. O günden beri Türkiye'ye seyahat etmek hep aklımdaydı. Hazırlıklarımızı tamamladık. Artık bu hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Eşimle birlikte 7 metrelik teknemizle Türkiye turu yapmaya karar verdik. İnşallah döndüğümüzde bu deneyimi herkesle paylaşmak için bir kitap yazmayı da düşünüyoruz. Ayrıca bu işin lüks teknelerle değil, küçük teknelerle yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Boyamaya kadar bunu adım adım kendimiz yaptık. “Çok mutluyuz” dedi.

“Onlar iki kahraman”

Koç çiftini selamlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de çifte iki kahraman adını verdi. Başkan Güler, şunları söyledi: “Bugün iki kahramanı gönderiyoruz. Karadeniz'i bırakıp, Marmara, Ege ve Akdeniz'i geçerek Hatay'a ulaşacaklar. Yeni Sadun Boras çıkacak. Kendilerini tebrik ediyor, sağ salim gelip gitmelerini diliyoruz. “Yolları açık olsun” dedi. Daha sonra kendilerini karşılamaya gelenlerle vedalaşan Necla-Adem Koç çifti, hayallerini gerçekleştirmek için tura çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir