Dünyaca ünlü aktör Robert De Niro'dan Trump'a sert sözler: O bir palyaço

Ünlü aktör Robert De Niro, ABD Başkanı Joe Biden'ın seçim kampanyasında eski Başkan Donald Trump'ı hedef aldı. New York'ta, Trump'a karşı tarihi “sessizlik” davasının gerçekleştiği Yüksek Mahkeme'den sadece birkaç metre uzakta bir kampanya etkinliğinde konuşan De Niro, Trump ilk aday olduğunda insanların onun şaka amaçlı algılandığını düşündüğünü söyledi.

Oscar ödüllü aktör, “Bu gibi palyaçoların ancak acımasız diktatörlere dönüştükten sonra ciddiye alındığını gösteren tarihin derslerini unuttuk” dedi. Ama Trump sayesinde ikinci bir şansımız var ve artık kimse gülmüyor. “Oylarımızla bunu kesin olarak durdurmanın zamanı geldi” dedi.

“BEYAZ SARAY'A GİRİRSE HİÇ ÇIKMAZ”

Trump'ın Beyaz Saray'a dönmesi durumunda Amerikalıların garantili olarak gördüğü sivil özgürlüklerin buharlaşacağını ve seçimlerin kaldırılacağını görebileceğini savunan De Niro, “Beyaz Saray'a girerse bir daha asla ayrılmayacağını söyleyebilirim.”

“BİR PALYAÇO”

De Niro: “Bu şehri seviyorum. Yok edilmesini istemiyorum. Donald Trump sadece bir şehri değil, bir ülkeyi de yok etmek istiyor. “Sonunda dünyayı bile yok edebilir” dedi. De Niro, “Biz New Yorklular, kendisini önemli biri gibi göstermeye çalışan kaba ve vicdansız bir emlak satıcısına ve yalanlarıyla gazetelere çıkmaya çalışan ucuz bir playboy'a tahammül edebiliriz” dedi. O bir palyaço. Kimse onu ciddiye almadı. Artık ciddiye alınıyor dedi.

AW214820_03

Trump'ın kampanya yetkilileri ise De Niro'nun katıldığı etkinliğin Biden tarafının çaresizliğini ortaya çıkardığını savundu. Trump kampanya sözcüsü Jason Miller, Biden'ı kampanyası için “yıpranmış” bir oyuncuyu işe almakla suçladı.

(İHA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Dünya Sağlık Asamblesi'ndeki Gazze vurgusu: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Dünya Sağlık Asamblesi'nde Gazze vurgusu: “İnsanlığın vicdanı darağacında”
Sosyal medyada paylaştı ve tavsiye etti! Sosyal medyada paylaştı ve tavsiye etti!
Antalya'dan havalandı!  Varşova'ya acil iniş yaptıAntalya'dan havalandı! Varşova'ya acil iniş yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir