Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tek amacımız Netanyahu yönetimini ateşkese zorlamak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Türkiye'nin büyük ve güçlü ekonomik davasının bayraktarlığını yapan MÜSİAD, 6 Şubat depreminden sonra da milletimiz için ayağa kalktı. Bu felakette sadece 53 binden fazla insanı kaybetmekle kalmadık, 104 milyarı aşan devasa bir faturayla da karşı karşıya kaldık. 850 bin bağımsız bölüm ciddi hasar gördü ve kullanılamaz hale geldi.

MÜSİAD ailesini 7 Ekim'den bu yana Gazze halkına yaptıkları yardımlardan dolayı tebrik ediyorum. Türkiye, 50 bin tona yakın insani yardımla dünyada birinci sırada yer alıyor.

Dünden itibaren 54 ürün grubuna ihracat kısıtlaması getirerek ihracat ve ithalat işlemlerini durdurduk. Bu adımın sonuçlarını iş camiamıza danışarak yöneteceğiz. Biz bölgemizdeki hiçbir ülkeyle kavga etmeye çalışmıyoruz.

Coğrafyamızda çatışma, kan ve gözyaşı görmek istemiyoruz. Aldığımız bu kararla Batı'nın bize nasıl saldıracağını biliyoruz. Hep birlikte barış ve refah içinde yaşamalıyız. Dik duracağız ve ileriye giden yolun mazlumların yanında yürümek olduğunu bileceğiz. Katledilenlerin, 40 bini aşkın çocuğun, kadının ve yaşlının lanetini Allah'tan başka hiçbir güç kaldıramaz.

Doğru olanı yaptığımızın bilincindeyiz. Bugün biz o insanların yanında olmazsak, yarın başımıza bunlar geldiğinde kim yanımızda olacak? Ateşkes ilan edildiğinde ve yeterli insani yardım sağlandığında amaca ulaşılmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir