Bu bitki sizi sigara bağımlılığından kurtarıyor! Ramazanda oruç tutan sigara içenlerin imdadına yetişiyor

Akdeniz bölgesinde yaygın olarak yetişen karabaş otu, sigara içenlerin ramazan ayında sigaraya olan ihtiyacını azaltıyor. Acı tadıyla bilinen karabaş otu, sigara içme isteğini azalttığı gibi kan dolaşımını hızlandırarak cilt yenilenmesine de katkıda bulunuyor. Sivaslı aktarlardan Orhun Özfidancı, Karabaş otu hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: “Düzenli kullanıldığında sigara içenlerin ramazan ayında sigara içme potansiyelini azaltır. “Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırdığı gibi cildin yenilenmesine de yardımcı oluyor.”

“SİGARAYI BIRAKMANIZA YARDIMCI OLUYOR”

Sivaslı şifalı bitki uzmanı Orhun Özfidancı, Karabaş otunun düzenli olarak sigarayla birlikte kullanıldığında akciğerleri temizlediğini ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Karabaş otu soğuk algınlığında kullanılan ve bağışıklığımızı güçlendiren bir bitki çayı olmasına rağmen aynı zamanda Sigarayı bırakmak için faydalıdır.” Bu bir bitki çayı. Karabaş otu mutlaka sigarayla birlikte tüketilmeli, sigara içen kişi mutlaka Blackabash otu da içmelidir ki sigaradan tiksinmeye başlasın. Sigarayı bırakmanıza yardımcı olmak için kullanılan bu tür şifalı bitkilerin, tiksinti uyandırarak sigarayı bırakmanızı sağlaması ve bu şekilde sigarayı bırakmanıza yardımcı olması beklenir.

Karabaş otu sigarayla birlikte kullanılması gereken bir bitki çayı olup, Karabaş otu da sigara içerken tüketilmesi gereken bir bitki çayıdır. Tadı biraz acı ve iğrenç. Sigarayla birlikte düzenli kullanıldığında akciğerleri temizler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca sigarayla birlikte kullanıldığında kişilerde tiksinti uyandırarak sigarayı bırakmaya yardımcı olur. Sıcak suya birkaç baş atılarak hazırlanır, sahurda ve iftarda yenir. Düzenli kullanımla sigara içenlerin ramazan ayında sigara içme potansiyelini azaltır. “Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırdığı gibi cildin yenilenmesine de yardımcı oluyor” dedi.

(İHA)

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Toplu oy vermek istediler ama gözlemciler bunu reddedince...Toplu oy vermek istediler ama gözlemciler bunu reddedince…
İletişim Başkanlığı'ndan 'manipülasyon' uyarısıİletişim Başkanlığı'ndan 'manipülasyon' uyarısı
Sandıklarda renkli görüntüler!  İşte oy kullanmaya böyle geldilerSandıklarda renkli görüntüler! İşte oy kullanmaya böyle geldiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir