Böyle dolandırıcılık görülmedi! Ülkemizde bir dönem forma giyen Edgar Le'nin onun yerine 5 maçta kardeşini oynattığı söyleniyor…

Romanya ekiplerinden Dinamo Bükreş'te forma giyen Edgar Le ile ilgili dünyada benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Daha önce Trabzonspor ve Başakşehir'de forma giyen yıldız futbolcunun, yerine ikiz kardeşini oynattığı iddia edildi.

KARDEŞİYLE EN AZ 5 MAÇTA OYNADI

Kardeşi Edelino Ie'nin en az 5 maç oynadığı iddia ediliyor. Romanya şampiyonasında zor bir dönemden geçen Dinamo Bükreş'in bu durumun resmiyet kazanması halinde en az 8 puan düşeceği ve küme düşme riskiyle karşı karşıya kalacağı öğrenildi.

NASIL GELDİ?

GNZaLOlXkAAQXCd

Dinamo Bükreş, 5 maç sonrası gösterdiği yetersiz performans ve dil bilgisinin zayıf olması nedeniyle bu durumdan şüpheleniyordu. Normalde akıcı bir şekilde İngilizce konuşan Edgar Le'nin yalnızca Portekizce konuşması, ekibi harekete geçmeye teşvik etti.

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA

6641db2b4c1bb999

Romanya Futbol Federasyonu'ndan bir kaynak, şunları söyledi: “Eğer oynayan oyuncu gerçek bir oyuncu değilse (Edgar Ie), o zaman yaptırımlar olabilir. Yasal olarak DNA testi sonucu farklı çıkarsa her şeye karar verilebilir. Elbette Dinamo , Edgar “Le'nin kardeşinin oynamasına izin vermek niyetinde değildi. Ancak DNA testi bunu kanıtlarsa savunmayı düşünecekler. Dinamo aldatılmasına izin verirse ve bunu kanıtlayabilirse puan kaybetme riski ortadan kalkacaktır.” açıklaması yapıldı.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
''Galatasaray, F.Bahçe'ye karşı 5 puan almak için sahaya çıkacak''''Galatasaray, F.Bahçe'ye karşı 5 puan almak için sahaya çıkacak''
Bu telaşa yürek dayanamaz!  Nefes kesen hafta...Bu telaşa yürek dayanamaz! Nefes kesen hafta…
Fatih Terim'in gençlik projesi Galatasaray'a hayat verdi!Fatih Terim'in gençlik projesi Galatasaray'a hayat verdi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir