BM Gazze'de World Central Kitchen çalışanlarının öldürülmesini kınadı

Türk, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında WCK çalışanlarının hayatını kaybetmesine ilişkin sosyal medya platformu X'ten bir açıklama yaptı.

“World Center Kitchen çalışanlarının öldürülmesini kınıyorum.” Türk, diğer insani yardım çalışanları gibi kendilerinin de hayat kurtarmak için acil müdahalelerde bulunduğunu kaydetti.

Türk, bu saldırının bağımsız ve kapsamlı bir şekilde araştırılması gerektiğini vurguladı.

Sorumlu davranmanın önemine vurgu yapan Türk, şunları söyledi: “İsrail, tüm insani yardım çalışanlarına saygı duymalı ve korumalıdır.” Şunları beyan etti:


WCK çalışanlarının öldürülmesi

İsrail'in Gazze'nin Deyr El Belah bölgesine dün düzenlediği saldırıda uluslararası insani yardım kuruluşu WCK çalışanları hayatını kaybetti.

ABD'nin başkenti Washington merkezli WCK'den yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısında 7 çalışanın hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, hayatını kaybeden çalışanların Avustralya, Polonya, İngiltere, ABD-Kanada ve Filistin uyruklu olduğu ve ekibin, operasyon sırasında gerilimi azaltma bölgesinde örgütün logosunu taşıyan 2 zırhlı araçta bulunduğu belirtildi. saldırı.

Açıklamada, “Bu bir trajedidir. Yardım çalışanları ve siviller asla ve asla hedef alınmamalıdır.” ifadesine yer verildi. İfadesi kullanıldı.

İsrail ordusu ayrıca şunları söyledi: “Ordu, bu trajik olayın koşullarını anlamak için en üst düzeyde kapsamlı bir soruşturma yürütüyor.” bir açıklama yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir