Bayramda 7 milyon 519 bin 428 kişi demiryollarını kullandı… YHT'ler rekor kırdı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 14-22 Haziran tarihleri ​​arasında hızlı tren, ana hat, bölgesel tren ve şehir içi raylı sistem projelerinden 7 milyon 519 bin 428 vatandaşımızın yararlandığını açıkladı. Kurban Bayramı tatilinde yüksek hızlı trenlerde 326 bin 819 yolcuya hizmet verdiklerini belirten Bakan Uraloğlu, 4 milyon 152 bin 909 vatandaşımızın Marmaray'ı, 492 bin 13 vatandaşımızın Başkentray'ı, 1 milyon 938 bin 664 vatandaşımızın da İzban'ı kullandığını kaydetti. Yukarıda belirtilen tarihler arasında. Uraloğlu, ta.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı tatilinde bakanlık tarafından işletilen hızlı tren ve şehir içi raylı sistemlerin kullanımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı'nda vatandaşların artan seyahat taleplerini karşılamak amacıyla Yüksek Hızlı Tren (YHT), Ana Hat ve Bölgesel Trenler ile Marmaray, Başkentray, İzban, Halkalı-Bahçeşehir, Sirkeci seferlerine ilave vagonlar yerleştirildi. Şehir içinde Kazlıçeşme, Gayrettepe-İstanbul-Arnavutköy Havalimanı'nda metro hatlarında ücretsiz hizmet verildiğini hatırlatan Bakan Uraloğlu, demiryolu projeleriyle 14-22 Haziran tarihleri ​​arasında toplam 7 milyon 519 bin 428 yolcunun ağırlandığını söyledi. Haziran.

326 BİN 819 KİŞİ YÜKSEK HIZLI TRENİ KULLANDI

Bakan Uraloğlu, Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya hatlarına ilave hızlı trenlerin yerleştirilmesiyle 9 bin 660 kişilik kapasitenin daha artırıldığını belirterek, şöyle konuştu: “Yüksek hızlı trenimizle 326 bin 819 vatandaşımız seyahat etti. Yüksek hızlı demiryolu hatlarında trenleri 14-22 Haziran tarihleri ​​arasında hizmete soktuk. “Tatilin başladığı 14 Haziran'da 39 bin 962 yolcuyla yüksek hızlı trenlerle taşınan en yüksek yolcu sayısına ulaştık.”

ANA VE BÖLGE TRENLERİNDE EK VAGONLAR İLE KAPASİTEYİ ARTIRIN

Tatil döneminde ana hat ve bölgesel trenlere vagon eklenmesiyle 15 bin 800 ilave koltuk kapasitesi artışı sağlandığını vurgulayan Bakan Uraloğlu, şöyle konuştu: “Demiryolu altyapısının yenilenmesiyle ana hattımızda seyahat konforu da arttı. trenler. Kurban Bayramı tatili boyunca ana hat ekspresleri olan İzmir Mavi, Doğu, Güney/Vangolu, Konya Mavi, 4 Eylül Mavi, 6 Eylül, 17 Eylül, Ege, Erciyes, Pamukkale, Ankara ve Bölge trenlerinde vagon ve yataklı vagonlar bulunacaktır. Uzunköprü-Halkalı, Edirne-Halkalı'yı ekledik. Toplamda 280 vagon ekleyerek trenlerde 15.800 kişilik yolcu kapasitesi sağladık. Söz konusu tarihler arasında bu trenlerle 327 bin 980 yolcu taşıdık” dedi. dedi.

İSTANBUL'DA ÜCRETSİZ HİZMET VERİYORUZ

TCDD Taşımacılık'ın işlettiği Marmaray başta olmak üzere Halkalı-Bahçeşehir, Sirkeci-Kazlıçeşme, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hatlarında 4 milyon 433 bin 952 yolcu taşındığını belirten Bakan Uraloğlu, şöyle devam etti:

“İstanbul'un iki yakasını demiryoluyla birbirine bağlayan yüzyılın projesi Marmaray, 14-22 Haziran tarihleri ​​arasında Gebze-Halkalı arasında 4 milyon 152 bin 909 vatandaşa hizmet verdi. Sirkeci-Kazlıçeşme hattını 69 bin 290 vatandaş, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy hattını ise 211 bin 753 vatandaş kullandı. Böylelikle Bakanlığımıza bağlı Ulaştırma Genel Müdürlüğü TCDD tarafından yürütülen İstanbul içi raylı sistem projelerimizden toplam 4 milyon 433 bin 952 vatandaşımız faydalandı.

– TATİL BOYUNCA 492 BİN 13 YOLCU BAŞKENTRAY'I, 1 MİLYON 938 BİN 664 YOLCU İZBAN'I KULLANDI

Bakan Uraloğlu, Kayaş ile Sincan arasında hizmet veren Başkentray'ın Ankara'nın en eski toplu taşıma sistemlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Başkentray, Ankara'nın tam merkezinden geçerek doğu ve batıdaki önemli yerleşim merkezlerini birbirine bağlıyor. Toplu taşıma sistemleriyle de entegre çalışan Başkentray, YHT ile de entegre olarak hizmet veriyor. Bu nedenle Başkent Ankara'da yaşayan vatandaşlarımızın tercih ettiği Başkentray uçağındaki yolcu sayısı sürekli artıyor. Her resmi tatilde olduğu gibi bayramlarda da ücretsiz olan Başkentray'ı 492 bin 13 yolcu kullandı. İzban, tatillerde vatandaşlarımızın en çok kullandığı hatlardan biriydi. “14-22 Haziran tarihleri ​​arasında 1 milyon 938 bin 664 vatandaşımız İzban ile seyahat etti” dedi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir