Bayram öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu

9 günlük tatilin mesai bitiminden sonra başlaması nedeniyle, tatilini memleketinde veya tatil yerlerinde geçirmek isteyen vatandaşların yola çıkmasıyla şehrin birçok yerinde trafik akışı yavaşladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mobil trafik uygulamasına göre kentteki trafik yoğunluğu saat 18.40'ta yüzde 78 olarak ölçüldü.

Avrupa yakasında TEM Edirne otoyolu girişinde Mahmutbey gişeleri istikametinde trafik sıkışıklığı görülüyor.

TEM Ankara Otoyolu yönünde Bahçeşehir Bağlantı Yolu ve Esenyurt gişelerinde tıkanıklık yaşanıyor.

D-100 yan yolunda Avcılar'dan Beylikdüzü'ne trafik yavaşlarken, Yenibosna'dan Haliç istikametine doğru da yoğunluk dikkat çekiyor.

Halıcıoğlu, Okmeydanı, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Hasdal, Seyrantepe, Okmeydanı-Hasdal TEM bağlantı yolu, Büyükdere caddesi ve Levent TEM bağlantı yollarında çift yönlü trafik yoğunluğu görüldü.

Karaköy Meydanı-Beşiktaş sahil yolundaki trafik sıkışıklığı sürücülerin yavaş ilerlemesine neden oluyor.

Anadolu yakasında D-100 karayolu üzerinde Kadıköy-Kartal ile TEM karayolu üzerinde Ataşehir, Sancaktepe ve Ümraniye noktalarında trafik çift yönlü olarak devam ediyor.

Bayram öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu

Üsküdar-Ümraniye Şile Otoyolu'nda trafik yavaş. Öte yandan toplu taşıma istasyonlarında da yolcu yoğunluğu yaşanıyor.


Düzce ve Bolu kesimlerinde tatil trafiği başladı

Tatilini memleketinde geçirmek isteyen sürücüler yollara çıkmaya başladı. Sürücüler gidecekleri yere doğru ilerlerken, özellikle otoyolun Ankara istikametindeki Bolu Dağı Tüneli, Abant Kavşağı ve Köroğlu Otoparkı kesimlerinde akışkan yoğunluğu yaşanıyor.

Güzergahta çalışma yapan trafik, jandarma ve karayolları ekipleri ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Düzce Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Cemalettin Saraç, bayram için gerekli tedbirlerin önceden alındığını söyledi.

Bayram öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu

Hafta sonu beklenen yoğunluğun bu saatlerde oluşmaya başladığını belirten Saraç, şöyle konuştu: “Akşam saatlerinde bölgede trafik yoğunlaşmaya başladı. Bölge trafik ekipleri olarak 12 ekiple gözle görülür bir şekilde güzergahta görev başındaydık, umarım öyle olur.” sorunsuz bir tatil olacak.” dedi.

Alınan tedbirlerle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirten Saraç, şöyle konuştu: “Yolda yavaş da olsa akış devam ediyor. Küçük hasarlı kazalar oluyor. Bu nedenle trafik yavaşlıyor. Biz bunlara da müdahale ediyoruz. Devam ediyoruz. Bölgedeki 55 kilometrelik karayolu üzerinde 48 kilometrelik D-100 geçişinde 12 ekip olarak görev yapıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir