Abdi İbrahim Otsuka'dan 30 Mart Dünya Bipolar Günü'nde yeni farkındalık kampanyası: Acele etmeyin – SAĞLIK

Abdi İbrahim Otsuka, toplumsal damgalamayla mücadele amacıyla başlattığı “Görmezden Gelmeyelim” projesi kapsamında “Zaman Yarat” adında çok özel bir projeyi hayata geçiriyor.

Hasta ve yakınları “zamanayir.gormezdengellemelim” sitesinin arayüzü sayesinde bipolar bozuklukla ilgili meraklarını uyandıran bilgilere ulaşabilecek, duygularını kelimelerle ifade edebilecek ve bunları yapay zeka ile temsil edebilecek ve her şeyden önemlisi, bipolar bozukluk hakkında bilgi sahibi olacaklar. onların yalnız olmadıklarını.

Abdi İbrahim Otsuka (AİO), 30 Mart Dünya Bipolar Günü'nde çok önemli bir farkındalık projesine daha imza atıyor. Bipolar bozuklukta sıklıkla karşılaşılan toplumsal damgalamayla mücadele etmek amacıyla hayata geçirilen ve büyük ses getiren “Görmezden Gelmeyelim” hareketinin yeni aşaması olan “Zaman Yarat” projesinin amacı, hastaları, yakınlarına ve kamuoyuna, hastalara yalnız olmadıkları mesajını vermektir.

İnternet aramaları gece yarısından sonra zirveye çıkıyor

Bipolar bozukluk ve çeşitli ruhsal rahatsızlıklarla yaşayan bireyler toplumdan dışlanma, sosyalleşememe, hayatta kalabilme gibi sorunlarla mücadele etmektedir.

Bu durumun yarattığı uykusuzluk, huzursuzluk ve çaresizlik nedeniyle bu konulardaki internet aramaları gece yarısından sonra ciddi oranda artmakta ve 02:00 ile 03:00 saatleri arasında en yüksek noktasına ulaşmaktadır.

Ancak bu araştırma, onların durumlarını anlamaktan uzak, internette yer alan çok sayıda yanlış ve karmaşık bilgi nedeniyle hastaları tedaviden uzaklaştırmakta ve hastalığa bakış açılarını olumsuz etkilemektedir.

AIO, bu gerçeklerden yola çıkarak oluşturduğu projeyle kesin bilgi vermeyi ve hastalara yalnız olmadıklarını göstermeyi amaçlıyor.

Kendilerine, duygularına ve öğrenmelerine “zaman ayıracaklar”

Proje kapsamında hayata geçirilenİzlemeyi bırakmayalımWeb sitesi arayüzünde hastalar “kendilerine”, “duygularına”, “sevdiklerine” ve “öğrenmeye” zaman ayırabilecek. Söz konusu web sitesi aşağıdaki özellikleri içermektedir:

  • Kullanıcılar, o saat dilimindeki Google Trends verilerine göre en çok aradıkları konularda uzmanların sunduğu bilgilerin yer aldığı videolara ulaşabilecek.
  • Duygularını kelimelere dökerek neye zaman harcamak istediklerini anlatabileceklerdir. Daha sonra bu duyguları yapay zeka ile canlandırabilecekler, bu görseli indirip paylaşabilecekler.
  • Geçen yılın il bazındaki arama verilerinden oluşan Türkiye haritasıyla yalnız olmadıklarını hissedecekler.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir