5 sığırda şap hastalığı tespit edildi! O ilçede kurban satışı yasaklandı

İzmir'in Seferihisar İlçesi Turgutlu Mahallesi'nde çatıda yaşayan 5 büyükbaş hayvanda şap hastalığı tespit edildi. 10 kilometre

KAPALI ALANDA KURBAN SATIŞI YASAKTIR

Seferihisar'ın Turgutlu ilçesinde çatıda yaşayan 5 büyükbaş hayvanda şap hastalığı tespit edildi. Urla'nın Seferihisar ilçesinin bir kısmı da dahil olmak üzere 10 kilometrelik alanda kurban satışı yasaklandı. Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet başkanlığındaki komisyon, alınan kararla kurbanın İçmeler Mahallesi ve Zeytinalan Mahallesi eski top sahasında belirlenen yerde satılacağını duyurdu.

TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ'NÜN AÇIKLAMASI

iStock-1406902084 (1)

Urla İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Fatih Yıldız konu hakkında bilgi verdi. Yıldız, Seferihisar İlçesi Turgutlu Mahallesi'nde çatıda bulunan besi hayvanlarında şap hastalığı tespit edildiğini, bu kapsamda Urla'da önceden belirlenen garajın arkasında yer alan kurban satış yerinde satış yapılmayacağını belirtti. 10 kilometrelik bir alan.

_65116 (1)

Yıldız, Urla Bademler, Hacı İsa, Altıntaş, Kuşçular, Ovacık, Sıra, Yenikent, Naipli, Camiatik, Yenice, Yelaltı, Yaka ve Rüstem mahallelerinin gözetim bölgesinde kaldığını, bu mahallelere girişin yasak olduğunu ve serbest bırakıldığını belirtti. hayvanlar. 15 gün boyunca vatandaşların sağlığı için anlatıldı.

Alınan karar doğrultusunda İçmeler ilçesinde eski top sahası ve Zeytinalanı Kahveler durağı önüne kurban satış yerleri kurulacağı öğrenildi. (DHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sosyal medyada korku dolu anlar!  Dedi ki: Sosyal medyada korku dolu anlar! “Cesareti olmayan izlemesin” diyerek eniştesini üzen canlı yayına başladı: 30 dakika boyunca aynı şarkı çalındı.
Arkasına bile bakmadı!  korkunç anlarArkasına bile bakmadı! korkunç anlar
Mezuniyet töreninde felaket!  Dev ekran sahnedekilerin üzerine böyle düştüMezuniyet töreninde felaket! Dev ekran sahnedekilerin üzerine böyle düştü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir